WIERUSZÓW: Droga wojewódzka 450 między Mirkowem a Wieruszowem będzie przebudowana
11 czerwca 2026, 06:16
Imieniny:Barnaby, Benedykta, Flory
Teraz
Jutro
3,9 mln zł pozyskał szpital kępiński. Stosowne wnioski złożone przez Powiat Kępiński otrzymały 100% dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia.
Dwa wnioski inwestycyjne zostały pozytywnie ocenione, a przyznane dofinansowanie pokrywa w całości wartości projektów, bez konieczności wkładu własnego szpitala. - Cieszymy się, że wszystkie rzeczy, które we wniosku we wniosku ujęliśmy zostały pozytywnie rozpatrzone i zaczynamy już procedurę przetargową - powiedziała Radiu SUD Alicja Śniegocka, starosta Powiatu Kępińskiego.
Projekt na kwotę 3,85 mln zł obejmuje zakup ambulansu typu B, kilkudziesięciu elektrycznych łóżek szpitalnych i rehabilitacyjnych, materacy przeciwodleżynowych, 2 schodołazów mobilnych, 5 aparatów EKG, defibrylatora oraz 8 defibrylatorów AED, mobilnego aparatu RTG typu C, 8 ssaków elektrycznych, 2 mobilnych aparatów USG i aparatu do znieczulenia.
W drugim projekcie na 50 tys zł wnioskowano o łóżko bariatryczne, wózki transportowe, nosze ewakuacyjne, pompę infuzyjną strzykawkową i 4 pompy żywieniowe. - To ogromny sukces, który świadczy o skuteczności i determinacji naszego zespołu oraz o zaufaniu, jakim obdarzono nasze działania rozwojowe. Dziękuję za pracę, zaangażowanie i otwartość na zmiany w szpitalu. To właśnie dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy dziś notować tak ważny krok rozwojowy - powiedziała dyrektor SPZOZ Andżelika Możdżanowska.
Po procedurach zakupowych, sprzęt trafi bezpośrednio na oddziały, wspierając bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort pracy personelu.
22:14
wczoraj
WIERUSZÓW: Droga wojewódzka 450 między Mirkowem a Wieruszowem będzie przebudowana
16:27
wczoraj
OSTRZESZÓW: 88-latek nie oddał znalezionego portfela
15:43
wczoraj
REKLAMA: Gmina Perzów i GOK w Perzowie zapraszają na festyn rodzinny
13:47
wczoraj
BRALIN: Gmina stawia na sprawność i pamięć seniorów
10:34
wczoraj
BARANÓW: Konfederacja w sprawie zarządzenia wójt Baranowa