16 kwietnia 2021, 13:46

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: „Ciągle mamy największą zapadalność w Wielkopolsce” - mówi dyrektor sanepidu

W powiecie kępińskim aktualnie są 643 aktywne przypadki obecności Covid-19. W ciągu tygodnia przybyło 150 osób, a minionej doby - 21.

Mniej osób niż przed tygodniem przebywa w kwarantannie - 799. W ciągu dwóch dni zmarły 2 osoby z powiatu kępińskiego.

Pod względem zapadalności na 10 tys mieszkańców współczynnik powiatu kępińskiego ciągle wzrasta! -Niestety ciągle pod względem zapadalności, zajmujemy niechlubne pierwsze miejsce w całym województwie. Ta zapadalność wynosi obecnie 301 - mówi Wanda Lepka, dyrektor PSSE w Kępnie. Przed tygodniem współczynnik był na poziomie 273.

Dobowy przyrost osób z wynikiem pozytywnym nie wygląda dobrze, przy stabilnej liczbie poboru wymazów. W okresie fali zachorowań powinniśmy izolować się i ograniczać kontakty. - Kto nie musi, najlepiej niech pozostanie w domu. Najlepiej unikać także wizyt znajomych, bo nie wiemy jaki jest stan zdrowia osób, z którymi się spotykamy. Często ostatnio jest tak, że osoby z którymi dzisiaj rozmawiamy, jutro np. czują się źle i po wymazie okazuje się, że mają wynik pozytywny. Nośmy prawidłowo maseczki na ustach i nosie, a wchodząc np. do sklepów dezynfekujmy ręce przed i po wyjściu. Po coś te płyny tam są - dodaje dyrektor sanepidu.

Od początku pandemii w powiecie kępińskim zdiagnozowano obecność koronawisusa u 1705 osób. Wyleczono 1034 osób, a zmarło 28 osób.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl