24 marca 2025, 21:33

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymała policja

W poniedziałek (10.03) w godzinach porannych policjanci z Kępna przeprowadzili kolejne już działania ,,Trzeźwość". Policjanci sprawdzili trzeźwość 1326 kierujących.


O godzinie 5:40 w Piotrówce, 37-letni mieszkaniec gminy Trzcinica, kierował samochodem osobowym marki Renault, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kontrola alkomatem wykazała  ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


W Kępnie po godz. 6:00 58-letni mieszkaniec Kępna kierował samochodem osobowym m-ki Toyota znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Trzeci nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów o godz. 7:05 w Opatowie. Okazał się nim być 25-letni mieszkaniec gminy Mokrsko, który kierował samochodem ciężarowym marki DAF. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Warto zaznaczyć, że w sobotę (8.03)  o 8:30 policjanci zatrzymali w Rychtalu 63-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował samochodem osobowym marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Autor: redakcja@radiosud.pl