30 września 2020, 18:18

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Czy są opóźnienia w pracach remontowych dróg na „Przemysława”?

Mimo iż dla wielu mieszkańców, remont dróg w tym rejonie miasta staje się już uciążliwy, to jednak wykonawca nie ma większych opóźnień w realizacji zadania. - Prace postępują sprawnie i zgodnie z kontraktem do końca listopada będą zakończone. Niekiedy są sytuację które trudno jest przewidzieć - mówi Marek Misała, prezes „Wodociągów Kępińskich.

Chodzi zwłaszcza o kłopoty z siecią wodociągową. - Tam była stara infrastruktura wodociągowa, zbudowana z rur azbestowych. Nie chcąc pozbawiać mieszkańców wody, wykonawca budując nową sieć, pozostawił czynną starą sieć. Podczas prac, koparka uszkodziła starą sieć azbestową, co spowodowało wyciek - dodał prezes „Wodociągów Kępińskich”. W kolejnych dniach kłopoty z siecią wodociągową były tego następstwem.

Opóźnienia pojawiły się przy pracach na ul Szymanowskiego. - Okazało się podczas prac, że bardzo płytko pod starą nawierzchnią jest czynna sieć gazowa, położona około 20 cm pod starym asfaltem. Trzeba było porozumieć się ze spółką gazową, co oczywiście uczyniono. A miesięczne opóźnienie i tak nie będzie miało wpływu na końcowy termin tej inwestycji - przyznał Marek Misała.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl