11 kwietnia 2021, 18:45

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Do wymiany 180 opraw i 141 słupów oświetleniowych

Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe z Kalisza zrealizuje na terenie Kępna inwestycje w zakresie oświetlenia. Front robót jest bardzo szeroki. Obejmuje zarówno wymianę istniejących opraw, jak i postawienie nowych słupów.

Przedsięwzięcie pozwoli na zastąpienie istniejących, mało wydajnych źródeł światła na nowe, energooszczędne. - Na terenie Kępna rozpocznie się realizacja inwestycji z programu „SOWA”. Będzie to wymiana istniejących opraw jak i postawienie nowych słupów oświetleniowych. Pozwoli to na spore oszczędności, bo będzie to oświetlenie energooszczędne - powiedział Radiu SUD Piotr Psikus, burmistrz Kępna.

Inwestycja realizowana będzie dwuetapowo. Pierwszy obejmuje wymianę 123 opraw lamp i 84 słupów. Ma to być zrealizowane do końca maja 2021 r. W drugim etapie wymienione będzie 57 opraw i 57 słupów. - Łącznie na terenie miasta wymienione będzie 180 opraw i 141 słupów - przyznaje burmistrz.

Ulice na których przeprowadzona będzie modernizacja oświetlenia to: Obrońców Pokoju, Wiosny Ludów, Sienkiewicza, Dąbrowskiego, Gimnazjalna, Sikorskiego, Wolności, Parkowa, Ogrodowa, Szpitalna, Mickiewicza, Skośna, Kwiatowa, Osińska, Spacerowa.

Na inwestycję spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe, której gmina Kępno jest udziałowcem (3 pod względem wielkości udziałów na 109 gmin) pozyskała 50 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spółka będzie także realizować inne zadania, zaplanowane w zakresie oświetlenia drogowego na terenie sołectw gminy Kępno.

W planach jest także montaż 24 nowych kamer monitoringu Kępna. Ma być to zrealizowane w ciągu 20 miesięcy. - Miejsce, z którego monitoring uliczny jest obsługiwany jest po remoncie. Teraz czas na montaż nowych kamer, które zapewnią nam bezpieczeństwo na terenie miasta, a docelowo również poza granicami Kępna - dodał burmistrz Psikus.

Autor: