23 września 2023, 12:07

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Donald Tusk przyjedzie do Kępna //aktualizacja

We wtorkowy wieczór potwierdzono wizytę Donalda Tuska w Kępnie. Lider koalicji obywatelskiej rozpoczyna kolejny etap kampanii wyborczej. 


Dzień (środa, 20.09) rozpocznie od wizyty w Brzezinach (powiat sieradzki), a następnie przyjedzie do Kępna. Kolejnym przystankiem będą Sieroszewice (powiat ostrowski). Później odjedzie do Leszna.


Lider opozycji już o godzinie 8 rano spotka się z mieszkanką protestującą przeciwko planowanemu przebiegowi kolei dużych prędkości. Na żywo Tuska będzie można zobaczyć na kępińskim Rynku, gdzie pojawi się o godzinie 11 i weźmie udział w konferencji prasowej. - Donald Tusk odwiedza Kępno, gdzie odbyły się jedne z największych w Polsce strajków kobiet (mając na względzie wielkość miasta). Rozmawiać będziemy o protestach, sytuacji kobiet po wprowadzeniu ustaw PiS – powiedziała Radiu SUD Liliana Gurdak, która organizowała protesty w Kępnie razem z Marcinem Tycem


Przed godziną 14 Donald Tusk dotrze do Sieroszewic i odwiedzi jedną z nowoczesnych firm w branży ślusarskiej. Dalej odjedzie do Leszna gdzie będzie spotkanie m.in. z młodzieżą.


 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl