23 lipca 2019, 01:21

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Droga Myjomice-Kierzno będzie remontowana

Droga Myjomice-Ostrówiec-Kierzno będzie w całości wyremontowana. Powiat Kępiński pozyskał blisko 50% dofinansowanie do tej inwestycji. Szerokość drogi będzie większa niż tej, której zwężenie wywoływało ostatnio najwięcej kontrowersji: Krążkowy - Mikorzyn.

Blisko 3,5 km odcinek drogi z Myjomic do Kierzna, który poddany zostanie modernizacji, kosztować będzie blisko 6 mln zł. Powiat Kępiński otrzymał prawie 3 mln zł z funduszy wojewódzkich. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kępińskiego, radny Zdzisław Burzała pytał, dlaczego, droga z Myjomic do Kierzna, będzie szersza, niż ta, która jest bardziej ruchliwa z Krążkowych do Mikorzyna? Pytał także czy były przeprowadzone, tak jak przy tamtej inwestycji, badania natężenia ruchu?

- Nie było przeprowadzonych badań natężenia ruchu. Trzeba nadmienić, że w początkowej fazie projekt dotyczył budowy chodnika. Dokumentacja techniczna później została rozszerzona o nawierzchnię bitumiczną jezdni o szerokości 6 metrów - wyjaśniał Maciej Hojeński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Szerokość drogi z Krążkowych do Mikorzyna wynosi 5,5 metra. Remont drogi z Myjomic do Kierzna zostanie wykonany w tym roku.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl