18 marca 2018, 23:58

Teraz

-10°

Fakty

A A A

KĘPNO: Dyrektor Jackowski odwołany

Dyrektor kępińskiego szpitala jednak odwołany ze stanowiska. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Kępińskiego.

Zarząd decyzję na temat ewentualnego odwołania dyrektora miał podjąć na wczorajszym swoim posiedzeniu. Z pisma jakie wpłynęło do naszej redakcji wynika, że umowa została rozwiązana z dniem 13 kwietnia. W oświadczeniu podpisanym przez starostę Witolda Jankowskiego czytamy: "...na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Kępińskiego z dnia 12 kwietnia (...) z dniem 13 kwietnia 2017 roku została rozwiązana umowa o pracę na czas nieokreślony z Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie - Panem Andrzejem Jackowskim, z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, który upływa 31 lipca br. Umowę rozwiązano zgodnie z ustawą  z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks Pracy. Jak wynika dalej z oświadczenia procedura konkursowa mająca na celu wyłonienie nowego dyrektora SP ZOZ w Kępnie zostanie uruchomiona - zgodnie z przepisami - po upływie ww. okresu wypowiedzenia. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki zarządzania placówką przejmują zastępcy dyrektora. Niestety z oświadczenia nie wynika dlaczego Zarząd Powiatu zdecydował się nagle rozwiązać umowę z dyrektorem Jackowskim.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~ster: czyżby stoneczka wrzucała jakiegoś zielonego ludka ooooj kukiełeczki grają jak ona zagra

  12:19, 27 kwietnia 2017
 • ~Ela: On zawsze ma taką samą :-)

  10:27, 27 kwietnia 2017
 • ~Ewa: bardzo chciałabym widzieć minę dyrektora jak mu wręczali wypowiedzenie

  15:23, 25 kwietnia 2017
 • ~ktoś: jest już giełda nazwisk

  14:38, 25 kwietnia 2017
 • ~: Ponoc leczący zarabiali do 30kawałków super sprawa bez kursów,bez tytułów naukowych,bez wiedzy.Poco sie dokształcac jak i tak przyjdą i prywatnie dadzą zarobic

  20:43, 24 kwietnia 2017
 • ~Pacjent: Szkoda mi tylko pielęgniarek i salowych które pracują za przysłowiowe grosze i robią - dobrą minę do głupiej gry - może za nowych rządów będą docenione Trzymam kciuki !!!!!!

  17:33, 24 kwietnia 2017
 • ~W końcu: Oj!! Oj!!! Skontrolować zarobki pracujących, niech aparat państwowy zacznie konkretnie działać!!! Finanse!!! Wyjdzie sprawiedliwość,i starostwo może się wykazać!!!

  12:15, 24 kwietnia 2017

Więcej komentarzy