29 stycznia 2022, 03:19

Teraz

-2°

Fakty

A A A

KĘPNO: Festyn "Pożegnanie lata" zmienia miejsce

Coroczny festyn organizowany przez kępińskie Starostwo Powiatowe pod hasłem "Pożegnanie lata" tym razem nie odbędzie się jak zawsze na terenach KOSiR. Impreza została przeniesiona do
Gminy Bralin.


O decyzji tej poinformował dziennikarzy na piątkowej konferencji starosta Witold Jankowski.

Wczoraj moi współpracownicy dowiedzieli się w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie, że nasz sztandarowy festyn nie może odbyć się na tym placu na którym zawsze się odbywa z tego względu, że jak wszyscy wiemy, jest tam budowana droga wraz z rondem i dodatkowo wyniknął jakiś problem z kanalizacją. W związku z tym pojawił się kolejny problem, problem dojazdu do tego placu przy KOSiR, pomimo że wcześniej zawarliśmy stosowną umowę -mówił starosta.-Stąd zrobił się problem z godziny na godzinę. Jest to impreza masowa i musimy przygotować odpowiednie dokumenty przynajmniej na miesiąc wcześniej. Wczoraj był ostatni dzień kiedy mogliśmy podjąć decyzję.


Pojawił się więc problem gdzie zorganizować tak dużą masową imprezę. Z pomocą organizatorom przyszedł wójt Gminy Bralin Roman Wojtysiak, który udostępni boisko sportowe w Bralinie na ta
sztandarową, powiatową imprezę.

My w Gminie Bralin lubimy wyzwania. To jest bardzo ważna i duża impreza ale poradzimy sobie z nią doskonale. Myślę, że nie będzie żadnych perturbacji. Liczymy na łaskawość pogody i będziemy się bardzo cieszyć, że na terenie Gminy Bralin będziemy mogli gościć wszystkich mieszkańców powiatu. Ten przypadek, który spowodował, że plac przy ul.Walki Młodych może być niedostępny jakby wpisuje się kiedyś w nasze życzenia, gdyż jeszcze w poprzedniej kadencji ja zgłaszałem ówczesnemu staroście ewentualnie taką możliwość, żeby taką sztandarową imprezę powiatową organizować cyklicznie każdego roku w innej gminie, bo przecież powiat to również gminy wiejskie. My jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, że impreza, która ma 120 tys. budżet będzie się odbywać u nas -powiedział wójt Wojtysiak.


Gmina Bralin wesprze Starostwo logistycznie. Niestety jak poinformowali organizatorzy koszt imprezy nieco wzrośnie a wiąże się to z potrzebą wynajęcia sceny dla artystów. Nie zmieni się
natomiast program imprezy. Wystąpią zapowiedziane wcześniej gwiazdy tegorocznego festynu Kamil Bednarek i kabaret „Nowaki”.Sporo atrakcji przygotowano dla dzieci. Od 17:45 koncertować
będzie zespół disco-polo -„JUMPER”. Najprawdopodobniej jak mówią organizatorzy festynu nie zwieńczy pokaz sztucznych ogni.
Zapraszamy więc wszystkich na doroczną imprezę "Pożegnanie lata" na stadion sportowy do Bralina, w niedzielę 28 sierpnia.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~B72 : jak zwykle idiotyzm , a zwłąszcza bednarek buuuuuuuuuuuuuuuu , napewno tam niepojadę z rodziną,jak pożegnanie lata nie w kępnie, bezsens . panowie więcej współpracy a mniej focha !!!

  17:34, 9 sierpnia 2017, | odpowiedz
 • ~Braliniaczek : J*bać ruchać i na was zarabiać drodzy kępnianie :*

  13:35, 10 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Braliniiok : Głupie kępińskie społeczeństwo, to jest dramat ku*wa, to jest dramat.

  13:34, 10 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~przepieknie : do Braliniok: pięknie to ująłeś, na ból dupy jest podobno taka fajna maść, ale wszystkich marudzących proszę o skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą.

  12:33, 2 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Braliniok : Ahhh ten ból dupy Kępnian, takie piękne :)

  01:19, 2 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Plotlek : Ale po co ten krzyk Skoro to jest impreza powiatowa, to odbywa się w całym powiecie.

  12:32, 1 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Domator : Kto będzie chciał to przyjeździe. Ja bym nie przyjechał do Kępna - jestem z Bralina i tak nie przyjde - bo tak. Lamentują miejscowi sklepikarze z Kępna i osoby które i tak dupy by nie ruszyłom bo zła pogoda, albo jak ja z lenistwa.

  11:06, 1 sierpnia 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy