12 maja 2026, 15:32

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: GDDKiA unieważnia ważny przetarg ws. S11! Chodzi o kępiński odcinek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie tak dawno wyłoniła firmę, która będzie pełnić nadzór nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzać dobudową drugiej jezdni obwodnicy Kępna w ciągu S11. Przetarg w tej sprawie został unieważniony.


Chodzi o odcinek o długości prawie 4 kilometrów. Dobudowana ma zostać druga jezdnia istniejącej obwodnicy Kępna w ciągu trasy S11. Fragment zlokalizowany jest w powiecie kępińskim na terenie gmin Kępno oraz Baranów. To część trasy Ostrów Wielkopolski-Kępno.


Niedawno postępowanie w tej sprawie zostało unieważnione, bo żadna z ofert nie mieściła się w zarezerwowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad kwocie ok. 3,4 mln zł (część ofert została odrzucona). Urzędnicy zdecydowali, że nie będą dokładać brakujących pieniędzy. - jestem przekonana, że ta inwestycja będzie realizowana zgodnie z obranymi terminami - powiedziała Andżelika Możdżanowska, poseł PE.


Informację potwierdził Radiu SUD poznański Oddział GDDKiA. - Nie ma żadnego zagrożenia dla realizacji inwestycji. Kontrakt z firmą wykonawczą został podpisany i rozpoczyna się proces projektowy. W tym momencie nadzór nad realizacją inwestycji prowadzimy siłami własnymi, a przetarg na wyłonienie firmy pełniącej nadzór wkrótce będzie ponowiony - powiedział Patryk Kosicki, dyrektor GDDKiA Odział Poznań.


Przypomnijmy, że w lutym 2023 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy S11 Ostrów Wielkopolski-Kępno. W wydanej decyzji zatwierdzono do realizacji wariant nr 3, według którego droga ma mieć ok. 30 km długości. Ten sam dokument obejmuje również dobudowę drugiej jezdni na istniejącej obwodnicy Kępna w ciągu S11.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl