22 lipca 2024, 15:32

Teraz

24°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Kępno i Ostrzeszów w zasięgu nowego światłowodu dla firm

Po Kaliszu nadszedł czas na Kępno i Ostrzeszów – coraz więcej miast województwa wielkopolskiego objętych jest zasięgiem AirFiber. To innowacyjna, bezprzewodowa technologia światłowodowa, zapewniająca firmom i instytucjom dostęp do ultraszybkiego i niezawodnego internetu bez kabli. Jej dostawcą jest AirMAX Internet, jeden z najbardziej rozpoznawalnych operatorów w południowej Polsce. Bezprzewodowy światłowód AirFiber wprowadza współdzielenie sieci na zupełnie nowy poziom. Raz na zawsze rozwiązuje problem wolnego, niestabilnego, awaryjnego łącza. Czy rzeczywiście TAKIEGO internetu w Kępnie i Ostrzeszowie jeszcze nie było? Sprawdzamy!


Firmowy internet bez ryzyka


Cechą charakterystyczną, a jednocześnie największą zaletą usługi AirFiber, jest bezprzewodowe łącze. Brak wiszących czy zakopanych kabli przekłada się na:


·         maksymalną stabilność i bezawaryjność takiego internetu - technologii bezprzewodowego światłowodu nie są w stanie zagrozić trudne warunki atmosferyczne, jak burze, wichury, śniegi i deszcze, nie mogą jej uszkodzić gryzonie, ptaki ani maszyny budowlane;


·         opłacalność i bezinwazyjność podłączenia - przedsiębiorca nie musi martwić się o przestoje w trakcie instalacji ani kalkulować kosztów doprowadzenia infrastruktury kablowej, a trzeba pamiętać, że podłączenie tradycyjnego internetu światłowodowego często wymaga wykonania sporych przekopów i przeprowadzenia prac remontowych, co jest nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim bardzo kosztowne;


·         szybkość instalacji i łatwość konfiguracji - zgodnie z informacjami otrzymanymi od operatora, podłączenie światłowodu AirFiber zajmuje maksymalnie 48 godzin od momentu złożenia zamówienia;


·         brak przeciągających się napraw – naprawy uszkodzonej infrastruktury kablowej bywają bardzo skomplikowane i czasochłonne, a ekipy serwisowe nieszczególnie spieszą się z usuwaniem awarii, zwłaszcza na późniejszych etapach współpracy (łatwo wyobrazić sobie konsekwencje finansowe i wizerunkowe braku internetu w firmie przez np. tydzień albo dłużej);


·         brak problemów natury prawnej – zdarza się, że przez toczące się przed sądami spory o prawo własności do gruntów lub słupów, przedsiębiorstwa zostają w jednym momencie trwale odcięte od sieci.


Operator deklaruje symetryczne łącze, brak jakichkolwiek limitów danych, gigabitowe przepustowości, bardzo niski PING oraz pełny zasięg w dowolnej lokalizacji w Kępnie i Ostrzeszowie, a także w wielu okolicznych miejscowościach. Klienci biznesowi i instytucjonalni mogą liczyć na stałe adresy IP do dyspozycji oraz na pisemną gwarancję niezmiennie wysokiej jakości świadczenia usług i nieprzekraczalnego czasu reakcji na zgłoszenia przez cały okres współpracy (podpisywana jest umowa SLA). Liczne, pozytywne opinie o AirMAX internet dodatkowo potwierdzają, że AirFiber to rozwiązanie bez ryzyka. Warto wpisać w Google „światłowód Ostrzeszów”, by przekonać się, że tak skonfigurowanej usługi nie oferuje w regionie nikt inny.


Jak działa światłowód bez kabla?


Technologia bezprzewodowego światłowodu brzmi dość intrygująco. Jak to możliwe, że bez kabla osiągane są kosmiczne wręcz prędkości? Cała tajemnica tkwi w wykorzystaniu rozwiązań radiowych. AirFiber bazuje na przełomowej technologii klatek radiowych. Sygnał radiowy porusza się analogicznie do kabla światłowodowego, w którym fala radiowa odbija się od ścianek rurki refleksyjnej. W AirFiber funkcję kabla światłowodowego przejmuje powietrze. Dzięki wysokim częstotliwościom (60 GHz), w gazie atmosferycznym dochodzi do całkowitego wewnętrznego odbicia. Wyeliminowane zostaje zjawisko interferencji. Decydując się na AirFiber, użytkownik otrzymuje równie wysokie, a nawet wyższe parametry łącza i podobne jakościowo usługi, jak w przypadku internetu oferowanego przez tradycyjnych dostawców rozwiązań szerokopasmowych.


15 Gb, a nawet więcej? To możliwe!


Prędkość internetu światłowodowego AirFiber to bez wątpienia jedna z kluczowych zalet tej technologii. Mowa o co najmniej... 15 Gb! Jednoosobowy przedsiębiorca pewnie nie doceni takich parametrów, ale gdy w większej firmie do sieci jednocześnie podpiętych jest wielu użytkowników i każdy z nich korzysta z paru urządzeń, to tak szybki światłowód naprawdę robi robotę... Można wygodnie pracować na plikach wideo w najwyższej rozdzielczości, szybko pobierać i wysyłać korespondencję z dużymi załącznikami oraz swobodnie korzystać z zaawansowanych aplikacji, programów i usług w chmurze. Do tego operator obiecuje równie wysoką prędkość przesyłu przez całą dobę, niezależnie od ilości podłączonych urządzeń. Trudno znaleźć w Kępnie i Ostrzeszowie internet (niekoniecznie światłowodowy) o porównywalnych parametrach. Do tego cena jest naprawdę atrakcyjna, a umowa podpisywana na rozsądny okres czasu.


Bezpłatne testowanie przed podpisaniem umowy


AirFiber jest technologią stworzoną z myślą o potrzebach i wymaganiach komunikacyjnych klientów biznesowych i instytucjonalnych, dlatego powinna sprawdzić się w zdecydowanej większości MSP, dużych firm, spółek kapitałowych, urzędów, instytucji publicznych, podmiotów medycznych, placówek oświatowych itp. Jeśli ktoś nadal jest sceptycznie nastawiony do technologii bezprzewodowego światłowodu, to może po prostu przetestować AirFiber w swojej firmie – bez żadnych opłat, zobowiązań czy podpisywania umowy przedwstępnej. Okres testowy trwa z reguły 14 dni. To najlepszy sposób na sprawdzenie, jak w warunkach rzeczywistej eksploatacji radzi sobie usługa AirFiber, czy rzeczywiście jest dopasowana do indywidualnych potrzeb konkretnej firmy/instytucji. Po ukończeniu testów przedsiębiorca podejmuje decyzję, czy chce zawrzeć umowę na indywidualnie uzgodnionych warunkach, czy rezygnuje i szuka dalej. Nie brać światłowodu „w ciemno”. Aby rozpocząć okres próbny, wystarczy zadzwonić na podany na stronie numer telefonu lub wypełnić formularz kontaktowy i w ciągu maksymalnie 48 godzin kurierem zostanie dostarczony zestaw startowy.


Kim jest AirMAX?


Dostawcą przełomowej technologii AirFiber w Polsce jest firma operatorska z Opola - Internet Service Provider AirMAX.pl. To doświadczony operator, działający w branży telekomunikacyjnej od wielu lat. Współpracuje z przedsiębiorcami, urzędami i instytucjami z całej południowej części kraju, a od niedawna również z Wielkopolski. 


W razie pytań dotyczących światłowodu AirFiber lub chęci rozpoczęcia bezpłatnego okresu próbnego w swojej firmie, warto skontaktować się z operatorem telefonicznie lub mailowo. Dane kontaktowe znajdują się na jego stronie www. Technologia AirFiber jest aktualnie dostępna na obszarze całego Kępna i Ostrzeszowa oraz większości miast i wsi ościennych. Z oferty skorzystać mogą przedsiębiorcy i osoby prawne.


 


 


 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl