6 lipca 2022, 11:36

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: II etap obwodnicy będzie realizowany

Ruszyła budowa I etapu obwodnicy Kępna. Inwestycja przygotowywana była do realizacji od 2013 roku. Tymczasem II etap obwodnicy nie wypadnie z realizacji - zapewnia poseł Andżelika Możdżanowska.

Pieniądze zagwarantowane były i do końca roku uruchomione będą kolejne działania. Takie zapewnienia padły podczas Podkomisji do spraw wykorzystania środków pochodzących z UE, która z inicjatywy poseł Możdżanowskiej,jako wiceprzewodniczącej została zwołana a dotyczyła tak ważnej informacji na temat stanu realizacji i zakresu finansowania Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad 2014-2025. Jednak była obawa, że II etap obwodnicy może wypaść z realizacji.

Z kontekstu rozmów wynikało, że zagrożenie było, ponieważ potwierdzili nam goście zaproszeni na Podkomisję, że Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad zostanie zmieniony. Wiele przetargów, niestety mimo, że były na to wydane ogromne środki finansowe zostanie albo wstrzymanych albo wycofanych. W przypadku obwodnicy Kępna nie wyobrażam sobie takiej sytuacji a na pewno do niej nie możemy dopuścić, ponieważ I etap budowy obwodnicy nie rozwiąże problemu i nie wyprowadzi tranzytu z Kępna. Poza tym byłaby to wielka niegospodarność. A teraz te prace po prostu się przedłużają -mówi poseł Andżelika Możdżanowska.

19 maja 2016 roku został zakończony pierwszy etap postępowania przetargowego. Wyłonionych zostało dziewiętnastu wykonawców, którzy czekają aby mogli złożyć oferty. Przebieg drugiego etapu postępowania uzależniony jest w dużej mierze od ilości pytań jakie oferenci mają prawo zadać w celu uzyskania wyjaśnień do tego przedmiotu zamówienia i wtedy dopiero jest możliwość podpisania umowy. GDDKiA w Poznaniu jest przygotowana do realizacji inwestycji, czeka tylko na informację z Ministerstwa Infrastruktury. Opóźnienie dla tej inwestycji to już 6 miesięcy a II etap mógł ruszyć od stycznia 2017 roku.

Najważniejsze jednak jest to i będę tego pilnowała, aby do końca ten drugi etap przetargowy ruszył- mówi poseł Możdżanowska.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~wyborca : jak PSL dojdzie do władzy to zjazd będzie w - Myjomicach.

  22:28, 22 maja 2017, | odpowiedz
 • ~szymon udała : jak jusz powstanoie obwodnica to ja stworzył bym w kępnie zieloną strefe , poniewarz w kępnie jest zanieczyxzczone powietrze .

  18:43, 7 grudnia 2016, | odpowiedz
 • ~rewers : znowu Kępno się odezwało. ponarzekać ponarzekać ponarzekać!! cieszcie się z naszych Pań w Warszawie. Jeżeli taki mądry jeden z drugim jesteś to jedź do wa-wy i sam załatw. ale nie. lepiej obrzucić błotem. do tego wystarczy komputer i paczka chipsów. pierwszy etap już się buduje. i to na pewno nie dzięki siedzeniu przed TV. walczy o drugi i za to dziękujmy. czy załatwi to się okaże - rozliczysz ją później.

  13:00, 6 grudnia 2016, | odpowiedz
 • ~wyklęty : Połowa z Was nie wie kompletnie o czym mówi. Nie nudzicie się w pracy za bardzo

  11:26, 6 grudnia 2016, | odpowiedz
 • wyborca : Angela, jak sie nauczyła wypowiadac słowo infrastruktura to jeżdzi tym palcem po tej mapie że aż oczy puchną, a tak naprawde to jako Senatorka dała d....py w 2012r gdzie dopuszczono do tego aby wezeł Myjomice konczyl sie na łąkach.

  10:59, 6 grudnia 2016, | odpowiedz
 • ~Misio : To jest Angela, ona nawet jak nie rządzi to rządzi.

  21:50, 5 grudnia 2016, | odpowiedz
 • ~Mieszkanka : Rzadza od roku, wszystko wstrzymuja; przetatgi uniewazniaja. Nic by nie było! Teraz tez chcieliby zabrac ale wtedy koniec bylby z calym pis. Niech te obiecane 5 mln dla szpitala będzie. A od innych spraw daleko...

  20:03, 5 grudnia 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy