6 października 2022, 16:47

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Jeden na jeden, czyli kiedy cupra spotyka cuprę

Funkcjonariusze grupy „Speed" Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, patrolując drogę ekspresową S8 zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki cupra. Mundurowi, posiadając tej samej marki pojazd, słynny już "jeden na jeden", natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie.

19 września o 8.50, policjanci grupy „Speed” Komendy Powiatowej Policji w Kępnie podczas patrolowania drogi ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia na 98 km zauważyli jadący z bardzo dużą prędkością samochód marki cupra. - Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie, stając w szranki jeden na jeden z piratem drogowym - przekazuje KPP w Kępnie. - W bezpiecznym miejscu zatrzymali pojazd do kontroli. Kierującą okazała mieszkanka Łodzi. Wykonany pomiar prędkości wskazał, że kobieta jechała 192 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 72 km/h. Kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz otrzymała na swoje konto 15 punktów karnych.

- Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze - przekazują kępińscy mundurowi.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl