24 kwietnia 2019, 15:56

Teraz

22°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kępno nie ma już praktycznie policji! Funkcjonariusze uciekli na L4.

Wygląda na to, że Powiat Kępiński to dziś raj dla przestępców. W całym powiecie praktycznie nie ma policji. W otwartych nie dawno posterunkach praktycznie nikt nie pracuje. Gdyby dziś doszło w mieście do groźnego incydentu, czy choćby jakiejś większej bójki, nie miałby kto zaprowadzić porządku. Gdzie podziali się funkcjonariusze?

W ramach protestu są na zwolnieniach lekarskich. Domagają się podwyżek. A mieszkańcy chcą czuć się bezpiecznie. - W związku z protestem aktualnie spośród 8 tys policjantów w całej Wielkopolsce, 3452 przebywa na zwolnieniach lekarskich. To jest 44% ogólnego stanu osobowego naszego garnizonu. W Kępnie około 43% policjantów jest na L4. Ci, którzy pozostają w służbie robią wszystko, żeby te najważniejsze i najpilniejsze interwencje były załatwiane w pierwszej kolejności - powiedział Radiu SUD mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Jak udało nam się dowiedzieć w kępińskiej komendzie rozchorował się cały Wydział Ruchu Drogowego, oraz około 90% funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Nie lepiej pod względem „epidemii” jest wśród dzielnicowych. Choruje także około 40% Wydziału Kryminalnego. - To prawda, głównie policjanci służb prewencyjnych są na zwolnieniach lekarskich, dlatego różnymi staraniami, a przede wszystkim wysiłkiem tych policjantów, którzy pozostają w służbie organizujemy tak pracę, aby zawsze na każdej zmianie był jeden patrol, który będzie służył pomocą w sprawach najpilniejszych. Niestety inne będą załatwiane w terminie późniejszym - wyjaśnia mł. insp. Borowiak.

A co z posterunkami policji w Opatowie, Trzcinicy, Bralinie, które praktycznie są zamknięte? - Posterunki nigdy nie działały 24h/dobę. Policjanci, którzy tam pracowali mieli wyznaczone dyżury dla mieszkańców. W obecnej sytuacji oczywiście nie będziemy tych dyżurów organizować w tych miejscach, bo priorytetową sprawą są patrole interwencyjne, które będą załatwiać najpilniejsze sprawy - dodał mł. insp. Borowiak.

Protest policji dotyczy całego kraju. Na chwilę obecną wojewodowie bagatelizują sprawę. Wierzą szefom policji na słowo, że sytuacja jest pod kontrolą. Komendant KPP Kępno aktualnie przebywa na urlopie. Na szczęście na razie żadne wskaźniki bezpieczeństwa nie uległy pogorszeniu.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~urzędas : Nie dziwię się, że policjanci tak dobrze wspominają komendanta Tyrańskiego, bo był to człowiek wielkiej klasy. Gdziekolwiek się pojawił budził szacunek.

  17:35, 10 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~prokurator panie : Mnie złapali, sami nae...bani.my pogadali. w warcaby zagrali. Tak czymać....tak ma bić...być. Jadę do szwagra bo mu nakapało z kranu wody....taaa! brawo! wracam o 3.00. Czekajcie bo mu super wyszło!

  21:35, 9 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Kibic : Psy nasze kochane tylko czerpia pieniazki i siedza na stacjach benzynowych. A to kawka a to bajer i rozwody a podwyzki Co Damy tym nieroba.... A co...

  20:41, 9 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~stary : to moj komentarz https://www.rmf24.pl/raporty/raport-protest-policjantow/fakty/news-chcemy-wielkiej-reformy-policji-funkcjonariusze-tlumacza-dla,nId,2654892fbclidIwAR1uutX8ceRn7QCfrtc2-XkcPyg4RYpWM0L7YUk9R8EUHiR2WCujX5e33gA

  20:30, 9 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Teodor : Policja przez te wybryki straciła w moich oczach!!! A przez 70 lat uznawalem ich za ostoją spokoju i pomocy dla nas emerytów powojennych .

  20:14, 9 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Geniu : Jacek kup sobie słownik i jak będziesz w tej pracy na L4 to sobie go poczytaj. Szczególnie zasady pisowni u ó.

  12:24, 9 listopada 2018, | odpowiedz
 • ~Funkcjonariusz : Panowie policjanci-mamy to kurła ;-)

  09:31, 9 listopada 2018, | odpowiedz

Więcej komentarzy