13 sierpnia 2022, 02:56

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kierował po środkach odurzających

Policjanci ogniwa patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej audi. Wewnątrz samochodu unosiła się silna woń marihuany. Kierowca oraz pasażer zostali zatrzymani.

W nocy z 22 na 23 sierpnia policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kępnie zatrzymali do kontroli drogowej audi. - Podczas rozmowy z kierowcą samochodu i jego kolegą, wyraźnie wyczuli dobiegającą z samochodu woń marihuany. Zarówno kierowca, jak i pasażer mają po 20 lat, obaj są mieszkańcami gminy Wołczyn. W związku z powziętymi podejrzeniami, mundurowi przystąpili do przeszukania pojazdu. Odkryli w nim śladowe ilości narkotyków - powiedziała Radiu SUD st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

Początkowo obaj mężczyźni zaprzeczali, aby była to ich własność. W związku z tym zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazało się także, że kierowca audi zażył narkotyki i prowadził pod wyraźnym wpływem marihuany. Następnego dnia, obaj złożyli szczegółowe wyjaśnienia.

Jeden z 20-latków odpowie za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem już stracił prawo jazdy. Czekają go wysokie, kilkutysięczne kary grzywny oraz kara pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl