23 września 2023, 13:04

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Komendant Tyrański odchodzi z policji

Dzisiaj podinspektor Waldemar Tyrański na żywo podczas rozmowy w studiu Radia SUD poinformował, że 22 lipca odchodzi ze służby mundurowej. Tym samym kępińska Komenda Powiatowa będzie miała kolejnego dowódcę w krótkim okresie czasowym.

Podinsp. Waldemar Tyrański obowiązki komendanta przejął 20 kwietnia 2015, po ówczesnym insp. Krzysztofie Zimnym. Wcześniej był jego zastępcą. - Dzisiaj za pośrednictwem Radia SUD chciałem poinformować, że odchodzę ze służby na zasłużoną emeryturę, po 31 latach pracy. Uznałem, że po tylu latach służby w różnych wydziałach: kryminalnym, ruchu drogowego, należy przekazać młodszym policjantom zarówno stanowisko jak i pracę w policji - powiedział na antenie Radia SUD komendant Tyrański.

W ostatnich dniach w garnizonie Wielkopolskim zaszło wiele zmian na stanowiskach kierowniczych. Siedem komend policji w województwie ma nowych komendantów. Do tego doszły zmiany również personalne na innych stanowiskach np. naczelników poszczególnych wydziałów. - Moja decyzja nie ma nic wspólnego z tą sytuacją. Dwa lata jestem poza swoim domem i rozłąka z rodziną miała także duży wpływ na to, dojazdy i czynnik finansowy - to wszystko sprawiło, że podjąłem decyzję i wracam do siebie - dodał podinsp. Tyrański, który jest przekonany, że kępińską jednostkę i bezpieczeństwo w powiecie zostawia w dobrej kondycji. - Zapoznałem dzisiaj słuchaczy ze statystykami. Mam nadzieję, że przekładają się te wyliczenia na poczucie bezpieczeństwa. Dużo czasu poświęcałem na spotkania z mieszkańcami, którzy mówili, że czują się bezpiecznie, chociaż oczywiście wskazywali obszary, w których ich zdaniem praca powinna być lepsza - zaznaczył komendant.

W tym roku z kępińskiej policji odeszło na emeryturę czterech policjantów. Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy podinspektora Tyrańskiego, który pełnić będzie służbę do 22 lipca.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl