8 sierpnia 2020, 01:55

Teraz

21°

Fakty

A A A

KĘPNO: "Kropla życia" dla potrzebujących

Stowarzyszenie Po Prostu Pomagam i Radio Sud zapraszają do udziału w kolejnej już akcji „Kropla Życia”.Tym razem krew zbierana będzie w niedzielę, 27 sierpnia na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Współorganizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

To już kolejna odsłona naszej akcji zainicjowanej w 2009 roku. Z roku na rok dzięki Państwu udaje się zebrać coraz więcej litrów krwi. Jak zawsze akcję wspiera Starostwo Powiatowe w Kępnie,KOSiR oraz Hotel Kamińska a Zdrowie, którzy ufundowali nagrody. Atrakcyjne nagrody ma też dla Państwa Stowarzyszenie Po Prostu Pomagam i Radio Sud. Wśród nagród znajdzie się sprzęt AGD, zaproszenia do SPA ,bilety na koncerty. „Hotel Kamiński a Zdrowie” już po raz kolejny zaprosi krwiodawców na pyszne obiady. Czekamy na Wszystkich Państwa, pragnących oddać krew w hali KOSIR 27 sierpnia w godz. 10.00-14.00. Poboru krwi dokona Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Kaliszu, Oddział Terenowy w Ostrzeszowie. Przypominamy o potrzebie posiadania dowodu osobistego przy sobie. Krew po lekkim posiłku mogą oddać osoby od 18 do 65 roku życia. Jak zawsze liczymy na Państwa obecność. Losowanie nagród odbędzie się podczas festynu "Pożegnanie Lata", który odbędzie się w niedzielę,27 sierpnia na stadionie w Bralinie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • Administrator : Do użytkownika KK: zbiórki krwi muszą odbywać się w godzinach porannych i południowych, czym później tym gorzej dla jakości krwi. Do oddania krwi należy zgłosić wypoczętym, po lekkim niskotłuszczowym posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce). Unikać potraw tłustych (smalec, masło, śmietana, tłusta wędlina), które mogą spowodować, że krew będzie lipemiczna (przetłuszczona) i nie będzie nadawała się do celów leczniczych.

    09:02, 28 sierpnia 2017, | odpowiedz
  • ~Kk : Takie zbiórki powinny być dostępne po godzinie 17ej. Ponieważ przeważnie do 17ej się pracuje a szybciej nie ma możliwości

    23:02, 27 sierpnia 2017, | odpowiedz