29 listopada 2023, 19:44

Teraz

-4°

Fakty

A A A

KĘPNO: Kup dom-wesprzyj Mateusza

Mateusz Słowikowski z Kępna urodził się z wrodzoną wadą serca. Wiele osób zbierało pieniądze aby chłopiec mógł zostać zoperowany w Stanach Zjednoczonych. Udało się wtedy zebrać ponad 1 mln zł. i to uratowało jego serce. Teraz potrzeba kolejnych 40 000 dolarów. Rodzina ponownie prosi o pomoc. Mateuszowi chce pomóc jeden z kępińskich developerów Tomasz Wierdak.


Mateusz przeszedł operację w Boston Children’s Hospital w USA. Tamtejsi kardiochirurdzy sprawili, że stał się cud. Jako jedyni na świecie byli w stanie naprawić jego serce. Uratowali mu życie. Jednak znów rodzina prosi o pomoc, bo Mateusz musi udać się ponownie do Bostonu na kontrolę. Czeka go szereg badań: cewnikowanie, ablacja, być może rezonans lub tomograf i wiele innych badań. Pobyt w szpitalu zalecił kardiochirurg operujący Mateusza. Profesor Pedro del Nido to jeden z najwybitniejszych kardiochirurgów na świecie. Operował Mateusza i w tym  roku chce sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z jego sercem i chce zająć się nim jak najlepiej, żeby utrzymać stan po operacji. Wizyta w Bostonie jest więc koniecznością. Deweloper Tomasz Wierdak  zaproponował aby sprzedać jeden z wybudowanych przez niego domów i część pieniędzy przeznaczyć na wyjazd Mateusza na dalsze leczenie.


Już w ubiegłym roku pomagałem Mateuszowi i wiem, że potrzebuje kolejnych pieniędzy aby operacja, która została przeprowadzona nie poszła na marne. Mieszka niedaleko mnie, więc często go widuję i obserwuję jego stan zdrowia. Postanowiłem połączyć dwie rzeczy: zadziałać charytatywnie i sprzedać jeden z domów a część pieniędzy przeznaczyć na leczenie Mateusza. Pomaganie jest fajne, ma się świadomość, że można wspomóc kogoś, kto potrzebuje tej pomocy aby w pełni wrócił on do zdrowia. Chciałbym aby tak pomyślała też osoba, która kupi ten dom wystawiony przeze mnie do sprzedaży – mówi Tomasz Wierdak.


Deweloper Tomasz Wierdak  zaproponował aby sprzedać  dom w Krążkowach za kwotę minimum 400 000,00 z czego 50 000,00 zostanie przekazane Mateuszowi. Sprzedaż ma odbyć się w formie licytacji, każda dodatkowa złotówka zostanie przekazane na konto fundacji, która pomaga w zbiórce. Cena za metr mieszkania to 5000,00 zł( bardzo dobra cena poniżej rynkowej), powierzchnia użytkowa mieszkania to 80m2 z dwoma przynależnymi miejscami postojowymi. Sprzedażą  ma zająć się kępińskie Biuro Nieruchomości Kwadrat. Zobowiązało się ono do pomocy w przeprowadzeniu transakcji i całej akcji rezygnując ze swojego wynagrodzenia, chcąc aby jak najwyższa kwota trafiła na ten szczytny cel.


Mamy bardzo duże doświadczenie i duży zasięg wystawianych przez nas ogłoszeń, jesteśmy w stanie dotrzeć do sporej liczby potencjalnych klientów, którzy mogliby zainteresować się zakupem takiej nieruchomości. Jest to nasza pierwsza tego typu akcja charytatywna ale staramy się uczestniczyć w życiu społecznym i pomagać ludziom. Na przykład  prezentujemy w naszym biurze prace malarskie naszych kępińskich malarzy i w ten sposób promujemy ich twórczość. Mamy nadzieję, że po naszej wspólnej akcji z Panem Tomaszem będzie więcej chętnych osób pomagających chorym dzieciom. Wierzymy też w powodzenie tego przedsięwzięcia, jeżeli ktoś ma bowiem zamiar kupna domu, to może przecież przy tej okazji, zrobić dobry uczynek pomagając Mateuszowi – mówi ekspert finansowy Biura Kwadrat Iwona Grzelak. 


Środki pochodzące ze sprzedaży nieruchomości zostaną w całości przekazane bezpośrednio na konto Fundacji „Zobacz mnie”, która zbiera pieniądze dla Mateusza. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z ofertą domu zachęcamy do zajrzenia do Biura Nieruchomości Kwadrat w Kępnie, ul. Rynek 33 lub telefonicznie 730 908 806. Akcja potrwa do końca lutego.


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl