21 lutego 2020, 01:14

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Lodowisko otwarte

22 listopada otwarte zostało kępińskie lodowisko, które czynne będzie każdego dnia do marca 2017 roku. Ceny biletów i godziny otwarcia nie ulegają zmianie.

Lodowiskiem zlokalizowanym w sąsiedztwie Hali Widowiskowo-Sportowej, administrować będzie tak samo jak przed rokiem KOSiR. - To drugi sezon na kępińskim lodowisku. Cieszę się z tego, że mimo jeszcze jesiennej aury, wczesnej pory (16:30) tak liczna grupa miłośników łyżew przyszła na inaugurację. Dane z funkcjonowania tego obiektu w poprzednim sezonie pozwoliły nam jednoznacznie podjąć decyzję o otwarciu, bo wiemy, że w tym roku lodowisko także jest przez mieszkańców miasta a także całego regionu oczekiwane - mówił Piotr Psikus, burmistrz Kępna.

Cena biletu od poniedziałku do piątku wynosić będzie 8 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). W weekendy o 2 zł na bilecie stawka będzie wyższa. - Zasady korzystania, ceny biletów, pozostają bez zmian, pomimo rosnących kosztów użytkowania. Wpływ na to ma opłata za energie, zakup łyżew, kupno nowego nagłośnienia. Atrakcją będzie także dodatkowa nauka jazdy na łyżwach - mówił w Radiu SUD Marek Kłoczaniuk, dyrektor KOSiR. Na lodowisku jest wypożyczalnia łyżew (5 zł), które można także naostrzyć (10 zł).

Lodowisko przygotowała kępińska firma Alles Cool. - Cieszę się, że w naszym mieście kolejny raz zimą będzie można w ten sposób spędzać czas. Ważne jest, że ruch, spor i zdrowie mamy na wyciągnięcie ręki - powiedział Radiu SUD Jacek Stempin, właściciel firmy. Uroczyste otwarcie uświetnił pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu Anny Sołygi i Aleksandry Dudek. Kępińskie lodowisko czynne będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00 - 21:00, w piątek od 14:00 do 22:00, w soboty od 11:00 do 22:00, a w niedzielę od 11:00 do 21:00.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Lepszy cwaniak : pomimo rosnących kosztów użytkowania - przypominam, że mamy deflację, to znaczy że obiekt jest źle zarządzany, rozrzutnie

    10:00, 24 listopada 2016, | odpowiedz