23 września 2020, 02:20

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: Lodowisko zbyt kosztowne. Miasto rezygnuje z zimowej atrakcji.

Kępno nie będzie miało w tym roku własnego lodowiska. Obiektem zarządzała spółka „Projekt Kępno”. Okazuje się, że koszty funkcjonowania lodowiska są zbyt wysokie.

Mimo że kępińska firma „Alles Cool” wybudowała w tym roku, w całym kraju blisko 90 takich obiektów, to w „swojej” miejscowości takiego nie postawi. Lodowisko, które do tej pory funkcjonowało u nas, zostało teraz przeniesione do Krotoszyna. Do tej pory była to jedna z zimowych atrakcji. Okazuje się, że zbyt kosztowna w utrzymaniu. - Na łyżwy w tym roku w Kępnie nie pójdziemy - mówi burmistrz Piotr Psikus. - Niestety lokalizacja obiektu przy ul. Nowowiejskiego nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, jak pierwotnie w sąsiedztwie Hali Widowiskowo-Sportowej. Koszty są dla nas za wysokie - tłumaczy burmistrz Kępna.

Miasto (naprzeciwko Sądu Rejonowego) planuje postawić wielosezonowy obiekt, który zimą ma funkcjonować, jako lodowisko, a latem, jako miejsce zabaw dla dzieci. Problem w tym, że środków na ten pomysł też nie ma. - Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie na budowę stałego obiektu, ale niestety wniosek z powodu braku środków nie otrzymał wsparcia. Ale myślę, że temat nie jest jeszcze zakończony. Nie po to wydaliśmy pieniądze na projekt, żeby zrezygnować z tego pomysłu. Będziemy lobbować za tym, żeby inwestycja mogła być zrealizowana - przyznaje burmistrz Psikus.

Mieszkańcom Kępna na najbliższe lodowisko przyjdzie w tym roku jeździć do Wieruszowa, bez względu na to, czy jest to dla nich „kosztowna” lokalizacja czy też nie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl