18 maja 2022, 05:31

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Małżeństwo oszukiwało na Allegro

26 osób oszukanych na popularnym serwisie sprzedażowym i 12 zarzutów z zakresu podrobienia dokumentów - takie zarzuty usłyszało małżeństwo z Kępna. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

30 września policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie zakończyli, trwające w ostatnich miesiącach, postępowanie związane z oszustwami dokonywanymi na portalu internetowym Allegro.pl - Ustalono, że małżeństwo z gminy Kępno, przez szereg miesięcy na serwisie internetowym dokonywało sprzedaży różnego rodzaju mebli posługując się danymi osobowymi innych osób. W ten sposób małżonkowie doprowadzili do tzw. niekorzystnego rozporządzenia mieniem aż 26 osób! Pokrzywdzeni złożyli już szczegółowe wyjaśnienia - powiedziała Radiu SUD st. sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

Dodatkowo jeden z małżonków otrzymał zarzuty podrobienia podpisu na dokumentach księgowych. Mundurowi udowodnili sprawcy aż 12 czynów z zakresu podrobienia dokumentów. Małżonkowie przyznali się do popełnionych czynów i poddali dobrowolnie karze. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~sitwa : NO - NO ... wtym Kepnie jest troche tych cwaniakow , pewnie oni tez bronia demokracji.

    00:04, 5 października 2016, | odpowiedz