11 kwietnia 2021, 18:21

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Masz szanse zaprojektować teren przy LO Nr1

Starosta Powiatu Kępińskiego ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zielonego w obrębie Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie. Konkurs ma charakter otwarty i trwać będzie do 6 kwietnia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kępińskiego a jego celem jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu zielonego w obrębie Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Kępnie oraz pozyskanie projektu do realizacji, który przyczyni się do poprawy estetyki i wyglądu terenów zielonych, służących mieszkańcom powiatu kępińskiego.

Mam nadzieję, że wasze prace pozwolą na zabudowę i zagospodarowanie tego terenu w taki sposób aby był on godny tego obiektu, tej uczelni. Będziemy współpracować ściśle z konserwatorem zabytków, który będzie nadzorował również wyłonienie pracy, która pozwoli na zwieńczenie już w niedługim czasie realizacji wspólnej inwestycji, jeżeli chodzi o salę, jak i równocześnie zagospodarowanie terenu przyległego - mówi starosta Robert Kieruzal.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęca także dyrektor szkoły Danuta Stefańska

Chcemy aby również to otoczenie wokół szkoły było też piękne, dostosowane do specyfiki, do architektury naszej szkoły. Myślę, że projektowanie tego otoczenia będzie wielkim wyzwaniem dla młodzieży, dla absolwentów szkół, zwłaszcza szkoły naszej sąsiedniej - Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr1, ponieważ akurat ta szkoła  ma takie kierunki, które na co dzień zajmują się tematyką planowania krajobrazu czy planowaniem przestrzeni ogrodowej. Tak więc bardzo serdecznie zachęcam do składania swoich ofert – powiedziała Stefańska.

Opracowania koncepcji będą oceniane przez Komisję konkursową, która przyzna nagrodę główną dla autora najlepszej koncepcji oraz trzech wyróżnień dla kolejnych trzech najwyżej ocenionych prac konkursowych. Konkurs potrwa do 6 kwietnia. Szczegóły i regulamin na stronie starostw powiatowego www.powiatkepno.pl

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl