26 stycznia 2021, 18:13

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Nowy komendant policji

Podinsp. Robert Ciesielski pełnić będzie obowiązki Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Zastąpił na tym stanowisku mł. insp. Waldemar Tyrańskiego, który odszedł ze służby mundurowej na emeryturę. Przekazanie obowiązków miało miejsce w południe w Starostwie Powiatowym w Kępnie. Podinsp. Ciesielski był do tej pory I zastępcą.

Po tym jak mł. insp. Waldemar Tyrański ogłosił swoją rezygnację, pojawiło się wiele spekulacji na temat obsady stanowiska. Najczęściej z grona potencjalnych następców padało nazwisko nadkomisarz Jerzego Kupaja, aktualnie I zastępcy komendanta policji w Ostrzeszowie. Ostatecznie rozkazem Komendant Wojewódzki postanowił powierzyć tymczasowo obowiązki podinsp. Robertowi Ciesielskiemu. - Doświadczenie 25 lat służby w policji zadecydowało o powierzeniu obowiązków dotychczasowemu zastępcy. Komendant Ciesielski przeszedł zarówno pion kryminalny, dzięki czemu ma odpowiednią wiedzę operacyjną jak i procesową, ale także kierował przez ostatnie lata pionem prewencji. Zna realia powiatu, bowiem w tej jednostce pracuje od 25 lat i przede wszystkim poznał możliwości swojej załogi. To są te podwaliny, które zadecydowały o powierzeniu obowiązków temu oficerowi - powiedział Radiu SUD insp. Roman Kuster, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Nie chciał jednak zdradzić jak długo podinsp. Ciesielski będzie pełniącym obowiązki. - Ustawa przewiduje, że te obowiązki mogą być pełnione do pół roku - dodał insp. Kuster, który w samych superlatywach wypowiadał się o ustępującym komendancie. Wręczył mu także pamiątkowy zegarek. - W imieniu Komendanta Wojewódzkiego chciałem panu serdecznie podziękować za 31 lat nienagannej służby. Jest pan wzorem dla wielu policjantów. Pokazywał pan przynajmniej dwóm pokoleniom policjantów, najpierw w Koninie, a później w Kępnie jak można być dobrym policjantem i dobrze służyć społeczeństwu oraz godnie i z honorem nosić mundur - przyznał insp. Kuster.

- Kończę swoją pracę w policji. Był to dla mnie czas wielu sytuacji, z którymi miałem do czynienia pierwszy raz. W tej ciężkiej pracy spotkałem ludzi, którzy zostali nie tylko moimi współpracownikami, ale także przyjaciółmi. Było dla mnie wielką przyjemnością przewodzić kępińskiej jednostce. Byliśmy razem komendą dobrze postrzeganą, a to jest to dla mnie powód do dumy. Mojemu następcy życzę wytrwałości, samych udanych akcji i wielu dobrze zrealizowanych zadań - powiedział mł. insp. Waldemar Tyrańskiego.

- Mam pełną świadomość, w jakim stanie przejmuję tę jednostkę. Dziękuję za obowiązki i będę się starał kierować jednostką, aby nie osiągała wyników gorszych niż dotychczas - mówił podinsp. Robert Ciesielski. Przekazanie obowiązków służbowych odbyło się w obecności władz Starostwa Powiatowego, przedstawicieli wszystkich gmin Powiatu Kępińskiego, prokuratury i innych zaproszonych gości, wśród których był także podinsp. Zbigniew Raczak, komendant KPP w Ostrowie Wlkp.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl