4 grudnia 2020, 14:50

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Nowy zespół ginekologiczno-położniczy w Kępnie

Do szpitala w Kępnie wraca lek. Adam Kapica. Umowę podpisała także dotychczasowa ordynator ginekologii w Ostrzeszowie lek. Bożena Skibińska. W Kępnie pracować będzie również lek. Grzegorz Kaczmarek a także nowe położne..

W poniedziałek umowę z kępińską placówką podpisał specjalista położnictwa i ginekologii lek. Adam Kapica, który wraca do pracy w kępińskim szpitalu po 4 latach spędzonych w Ostrzeszowie. - Zdecydowałem się na powrót do Kępna, bowiem chciałem nadal pracować z doktor Bożeną Skibińską w jednym zespole. Znaczenie miały także lepsze warunki pracy, które dają nam większa szansę na lepszą opiekę pacjentek - powiedział Radiu SUD lek. Adam Kapica.

To dopiero początek dużych zmian na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Kępnie. - Chcemy stworzyć dużą grupę ginekologów z rejonu powiatów kępińskiego, ostrzeszowskiego i wieruszowskiego, która byłaby konkurencyjna dla oddziału w Ostrowie Wlkp. - zapowiada lek. Kapica. 

Do Kępna wraca również inny specjalista położnictwa i ginekologii - lek. Grzegorz Kaczmarek. - To jest bardzo dobry dzień dla wszystkich pacjentek, które będą korzystać z naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego - powiedziała Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno. Nowy zespół rozpocznie pracę od listopada. Pracować w nim będą także dwie nowe położne z Ostrzeszowa.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Kępnie pierwszy raz w historii otrzymał akredytację na specjalizację w kierunku położnictwa i ginekologii i dodatkowe miejsca na specjalizację na oddziale chirurgii. - Mamy dwa miejsca wolne na specjalizację na tych oddziałach. Uzyskanie miejsc specjalizacyjnych na Oddziale Polozniczo-Ginekologicznym bylo mozliwe dzieki ogromnemu zaangazowaniu obecnej ordynator lek. Krystyny Zaczek-Szmigiel. Nowi specjalisci to wzmocnienie obecnego zespolu zwlaszcza w niedlugiej perspektywie planowanych inwestycji i rozwoju tego oddzialu - dodała dyrektor szpitala w Kępnie.


Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl