29 stycznia 2022, 02:07

Teraz

-1°

Fakty

A A A

KĘPNO: Oddział Internistyczny zamknięty! Ponownie powstał Oddział Covidowy.

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podjął decyzję o zwiększeniu liczby miejsc w wielkopolskich szpitalach. W kępińskim szpitalu ponownie będzie oddział covidowy. Niestety, kolejny raz kosztem Oddziału Internistycznego, który będzie zamknięty.

Pierwszy raz oddział covidowy powstał w październiku 2020 roku. W marcu tego roku wydano kolejną decyzję o zabezpieczeniu w Kępnie miejsc na potrzeby leczenia chorych w kierunku covid-19. - Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji w zakresie zachorowalności a przede wszystkim wymogów hospitalizacji wśród pacjentów na covid-19, wczoraj (16.11) wojewoda wydał decyzję o utworzeniu ponownie łóżek dla pacjentów chorych na covid-19. W naszym szpitalu będzie 48 łóżek (+ dwie izolatki) - powiedziała Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor SPZOZ Kępno.

Ordynator Oddziału Internistycznego zapewnia, że nabyte doświadczenie pozwoli odpowiednio przygotować personel oddziału do pracy w specyficznych warunkach. A co z pacjentami, którzy przebywali do tej pory na Oddziale Internistycznym? - Na szczęście w większości stan pacjentów pozwala na to, żeby zostali wypisani do domu - mówi lek. Ewa Łopińska. - Zostaje jeszcze część pacjentów, którzy w nocy otrzymają w formie dożylnej leki i rano o 8:00 będą wypisani. Trzech, maksymalnie czterech pacjentów będzie przekazanych na Oddział Nefrologiczny, ponieważ ich stan nie pozwala na opuszczenie szpitala - dodała ordynator Łopińska.

Nie wiadomo, kiedy do normalnego funkcjonowania powróci Oddział Internistyczny. Pozostałe szpitalne oddziały funkcjonują bez zakłóceń, łącznie z przyjęciami planowanymi.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl