8 grudnia 2021, 10:58

Teraz

-3°

Fakty

A A A

KĘPNO: On nietrzeźwy, ona poszukiwana

32-latek z Kępna zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Razem z nim podróżowała również nietrzeźwa kobieta, poszukiwana przez sąd listem gończym za rozboje z użyciem niebezpiecznych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło 16 lipca około godz. 4.00. Samochodem podróżowała 32-letnia łodzianka i jej rówieśnik z Kępna. W pewnym momencie doszło do kłótni, a kobieta opuściła pojazd. Chwilę później powiadomiła policję, że kierowca samochodu, którym podróżowała jest nietrzeźwy. - Patrol policji zatrzymał po kilku minutach do kontroli nietrzeźwego kierowcę fiata, 32-latka z Kępna. Mężczyzna kierował samochodem mając w wydychanym powietrzu 1,7 promila alkoholu. Policja sprawdziła także dokumenty 32-latki z Łodzi. Jak się okazało podczas sprawdzenia jej tożsamości - była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy w Łodzi za szereg poważnych przestępstw, których się dopuściła. Kobieta została natychmiast zatrzymana w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miała w wydychanym powietrzu 3,4 promila alkoholu - powiedziała Radiu SUD sierżant Anna Lubojańska, oficer prasowy KPP Kępno.

Kępnianina czeka teraz postępowanie karne. Grożą mu wysokie kary finansowe. Na trzy lata straci tez uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kobieta natomiast, prosto z policyjnego aresztu, trafiła do zakładu karnego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl