7 lipca 2020, 08:03

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: Otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki

W minioną sobotę na kępińskim Rynku odbył się happening promujący tegoroczne otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka jest organizowana w tym roku w Kępnie już po raz piąty.

Wolontariusze podczas sobotniego wydarzenia informowali mieszkańców jak działa Szlachetna Paczka, jak zostać darczyńcą i jak można się zaangażować w działalność. Przygotowali też rożne towarzyszące atrakcje. Na kępińskim Rynku zaśpiewały wokalistki Maja i Sara Kasprzak z zespołem oraz Zuzanna Bonczol, wystąpiła Akademia Ruchu Pasja, odbył się pokaz ognia w wykonaniu Fuego Fire Show a także pokaz pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Kępno. Dodatkowo zagrzać można było się przy herbacie i spróbować domowych ciast. Najważniejsze jednak aby zachęcić mieszkańców aby przyłączyli się do akcji.

W tym roku mamy już wybrane sześć rodzin, sześć rodzin ma już swoich darczyńców. Nadal są jednak osoby, które czekają na swoich darczyńców więc bardzo prosimy o logowanie się na stronie szlachetnej paczki i wybieranie swojej rodziny, takiej której chcemy pomóc. Nasz happening wspierają samorządy gminny i powiatowy, na czele ze starostą oraz burmistrzem - powiedziała Monika Żurawka, lider rejonu.

Darczyńcą Szlachetnej Paczki może zostać każdy. W sobotę otwarta została baza rodzin, czyli lista rodzin z naszego regionu, które potrzebują pomocy. A jeszcze wciąż są takie, które potrzebują naszego wsparcia. Jak zostać darczyńcą? Należy wejść na stronę szlachetna paczka.pl i wybrać te rodziny, którym chcemy pomóc. Akcję oczywiście wspiera Radio Sud.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl