8 grudnia 2021, 11:07

Teraz

-3°

Fakty

A A A

KĘPNO: Otwarto skwer na ul. Spółdzielczej

Skwer przy ul. Spółdzielczej w Kępnie uroczyście otwarty. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno mieszkańcy, wykonawcy jak i inne osoby, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Budowa skweru kosztowała ponad 500 tys zł. - W gminie Kępno jest łącznie 40 placów zabaw, ale ten, który właśnie oddano do użytku jest szczególny - mówił burmistrz Piotr Psikus. - Obiekt jest podzielony na kilka sektorów. Sektor wypoczynkowy, rekreacyjny, zabawowy dla najmłodszych, w pełni ogrodzony ze specjalną bezpieczną nawierzchnią, jest sektor ze ścieżka dydaktyczna i sektor dla seniorów - dodaje burmistrz. W sąsiedztwie skweru jest także toaleta WC.

Część środków na inwestycję pochodziło z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Budżetu Obywatelskiego. Projekt został zgłoszony przez radną Alicję Młot, która otrzymała specjalne podziękowanie razem z Iwoną Rubiszewską, nauczycielką przyrody w SP nr 1, która pomogła przy tworzeniu ścieżki dydaktycznej. - Dużo ludzi brało udział w tym przedsięwzięciu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Najbardziej dziękuję panu burmistrzowi, że znalazł pieniądze a radnym za to, że poparli ten cel - powiedziała Radiu SUD radna Młot.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięły także dzieci z przedszkola nr 5 w Kępnie, które przy okazji świętowały Dzień Dziecka. Nie obyło się bez słodkich niespodzianek, a dorośli mieszkańcy bardzo pochlebnie wyrażali się o tej inwestycji. - To pierwszy taki obiekt z kilku, które w najbliższych latach chcemy zrealizować. W budżecie Rada Miasta zabezpieczyła środki na budowę podobnego skweru przy ul. Walki Młodych i al. Marcinkowskiego - dodał burmistrz.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~nie za swoje : Ponad 500 tysięcy!!! Poprzednia Burmistrz za mniej niż 100 tysięcy wybudowała Skwer Pocztowy razem z fontanną. Gminne czyli nie swoje lekko się wydaje.

  22:14, 3 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~mieszkaniec : Magda K. pracuje w urzędzie na 1/8.

  13:10, 3 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~o matko : A stare klepaczki tyż na karuzele

  08:48, 3 czerwca 2017, | odpowiedz
 • ~wyborca : W jaki sposób do powstania skweru przyczynili się działacze lokalnego kola .N, że otrzymali zaproszenie na to otwarcie

  19:10, 2 czerwca 2017, | odpowiedz