27 października 2020, 19:53

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Otwarty dzisiaj rano Oddział Zakaźny w szpitalu jest już zapełniony

Jedno piętro Oddziału Internistycznego w kępińskim szpitalu, zgodnie z zaleceniem wojewody Łukasza Mikołajczyka, przekształcono w Oddział Zakaźny, na którym przygotowano 20 łóżek covidowskich, oraz 2 dwa dodatkowe z respiratorami. Wszystkie miejsca (20 miejsc w zwykłych salach chorych) zostały już zajęte.

- Na tym oddziale będą leczeni pacjenci chorzy na koronawirusa, wymagający hospitalizacji. Jeżeli osoby będą wymagały leczenie wielospecjalistycznego, to będą przekazywane, tak jak do tej pory, do szpitala jednoimiennego na ulicę Szwajcarską w Poznaniu. Pacjenci nie wymagający hospitalizacji, mający wynik dodatni, będą przebywali w domu lub w izolatorium. Wówczas będą pod opieką lekarzy rodzinnych - mówiła Radiu SUD Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie.

W piątkowy poranek na oddział trafiło 4 pacjentów z powiatu kępińskiego. 16 osób pozostałych, to chorzy z południowej wielkopolski.

Aktualnie w powiecie kępińskim są 34 osoby z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. W ciągu doby przybyło prawie 200 osób skierowanych na kwarantannę. Obecnie przebywa na niej 701 osób, a 512 objętych jest nadzorem epidemicznym.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl