16 kwietnia 2021, 12:48

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: PCPR czeka ze wsparciem

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie oferuje wsparcie psychologiczne dla mieszkańców powiatu kępińskiego w związku z trudną sytuacją wynikającą z pandemii koronawirusa.

Swoje wsparcie psychologiczne oferuje dla osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych lub przewlekle chorych lub innych wymagających wsparcia poddanych kwarantannie, a także dla osób zaangażowanych w szeroko pojęte działania pomocowe czyli lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych służb.

Jeśli doświadczają Państwo lęku i niepokoju, trudności związanych z koncentracją uwagi, problemów ze snem, apetytem, odczuwają Państwo samotność, izolację, bezradność i chcieliby Państwo skorzystać z rozmowy telefonicznej z psychologiem, prosimy o kontakt. To specjalista i Państwo będziecie decydować czy będziecie chcieli dalej korzystać z tego rodzaju wsparcia - tłumaczy dyrektor PCPR Zuzanna Puchalska.

Do skorzystania z pomocy zachęca psycholog Marta Torbiarczyk.

Chciałam Państwa zachęcić, żebyście nie czekali ze zgłoszeniem się do psychologa do ostatniej chwili. Jeśli czujecie, że chcielibyście porozmawiać to nie warto się powstrzymywać, żeby nie doprowadzić do rozwoju tych różnych objawów lub trudnej dla siebie sytuacji. taka rozmowa z psychologiem do niczego też nie zobowiązuje. Może to być jednorazowa rozmowa, może być ich kilka, wszystko w zależności od Państwa potrzeb. W tej trudnej sytuacji w której się znajdujemy warto dać sobie szanse na pomoc i wsparcie, żeby móc poczuć, że nie jest się samemu. Ja serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego na nasz telefon wsparcia i zapewniam stu procentową anonimowość - mówi Marta Torbiarczyk.

Wszystkich, którzy chcą skorzystać ze wsparcia zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 502 253 448 od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00-20:00.Ponadto, w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, istnieje możliwość poradnictwa specjalistycznego, w formie rozmowy telefonicznej z pracownikiem socjalnym lub psychologiem pod telefonem 62 79 122 84 lub 62 79 122 90

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl