5 grudnia 2021, 23:53

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Plaga nietrzeźwych na drogach

W minionych dniach policjanci z Kępna zatrzymali kilku nietrzeźwych, którzy kierowali pojazdami po drogach publicznych.

17 lipca w Nowej Wsi Książęcej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 30-latka z gminy Bralin. Mężczyzna kierował volkswagenem, mając w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna straci uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go postępowanie karne. Może mu grozić kara więzienia oraz wysokie kary finansowe.

18 lipca w Kępnie na Alejach Marcinkowskiego, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka z gm. Bralin, kierującego oplem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci wyraźnie wyczuli od niego woń alkoholu. Badania to potwierdziły - miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu. Trwa postępowanie karne w jego sprawie.

18 lipca w Kępnie, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej ciężarowego dafa. Za kierownicą pojazdu siedział 46-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w wydychanym powietrzu niemal 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna straci teraz uprawnienia do kierowania pojazdami. Czekają go wysokie kary finansowe. Postępowanie prowadzi KPP w Kępnie.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl