6 lipca 2022, 11:46

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Po kolizji obywatel Ukrainy odjechał samochodem bez opony

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci na drogach powiatu kępińskiego zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę, około 9:00 funkcjonariusze usłyszeli huk w pobliżu swojej komendy. Okazało się, że 28-letni obywatel Ukrainy, na co dzień mieszkający w Kępnie, nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w przydrożny znak. To spowodowało eksplozję ogumienia w przednim kole pojazdu. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuowaniu dalszej jazdy. Kierowca dojechał do parkingu jednego z marketów przy ul. Wrocławskiej i tam postanowił zmienić koło. Na miejscu pojawił się patrol policji, który podczas wykonywania czynności ustalił, iż mężczyzna znajduje się w staniu po użyciu alkoholu. Kierowca stracił swoje uprawnia i dobrowolnie poddał się karze.

W czwartek (12.05) o godz. 19:30 w Siemianicach policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec. - Badanie alkomatem wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i został zatrzymany w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

W piątkowy poranek (13.05) o 4:30 na ulicy Słonecznej w Kępnie, policjanci zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot znajdując się w stanie nietrzeźwości. -Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w oświetlenie uliczne powodując uszkodzenie jednej z przydrożnych lamp. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał sierż. Stramowski. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl