17 września 2019, 10:14

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Podsumowano projekt "Karta Żywej Historii"

W Kępińskim Kinie Sokolnia odbyło się dziś podsumowanie projektu „Karta Żywej historii". Jego realizatorem było Stowarzyszenie Seniorów Razem we współpracy z Całodziennym Klubem Seniora"„Pod Żurawiem".

Projekt dofinansowany był ze środków Powiatu Kępińskiego.

Składał się z dwóch części. Pierwszym zadaniem było nagranie wywiadów z seniorami i emisja w lokalnej stacji radiowej a dziś spotykamy się by przedstawić historię pięciu zaproszonych stowarzyszeń, które z własnej inicjatywy założyły organizacje działające na rzecz pożytku publicznego wspierając różne grupy społeczne - mówiła podczas spotkania wiceprezes Stowarzyszenia Seniorów Razem Anna Jarczak.

Do wspólnej rozmowy o pomysłach, realizacjach swoich celów statutowych, podopiecznych oraz planach na przyszłość zaproszona została prezes Stowarzyszenia „Uśmiech” Małgorzata Frala-Kędzior, prezes Halina Pazek,Maria Nikodem i Jolanta Marchela z Kępińskiego Klubu „Amazonki”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej z prezesem Marianem Lorenzem, Ewelina Karwacka i Rafał Dirbach ze Stowarzyszenia Apertus, Jolanta Węłdzińska – prezesa Stowarzyszenia „Przystań”. Za pracę na rzecz lokalnego spoleczeństwa podziękowała wszystkim poseł Bożena Henczyca, która wspiera na co dzień ich działąnia i współpracuje ze stowarzyszeniami a sama jest także prezesem działającego w powiecie kępińskim Stowarzyszenia Tilia. Podziękowania popłynęły również od realizatorów projektu - Stowarzyszenia Seniorów Razem. Podsumowaniem wydarzenia odbywającego się w kępińskim Kinie był występ Zuzanny Bonczol.


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl