20 maja 2024, 17:56

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: Policja ujawniła 60 wykroczeń drogowych

W piątek (19.04) kwietnia na polskich drogach prowadzona była akcja „Prędkość”. Kępińska policja ujawniła prawie 60 wykroczeń.  


Działania policjantów były ukierunkowane w szczególności na przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, ale także na wszystkie inne wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.  - Podczas minionych działań na terenie powiatu kępińskiego nasi funkcjonariusze ujawnili prawie 60 wykroczeń z czego 48 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Za wszystkie wykroczenia kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi - poinformował Radio SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.


Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań. (dete)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl