18 marca 2018, 23:59

Teraz

-10°

Fakty

A A A

KĘPNO: Poseł Łybacka spotkała się z seniorami

W miniony czwartek z wizytą w Kępnie przebywała poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka.Pani poseł spotkała się z samorządowcami oraz seniorami.Ostatni raz w Kępnie była 10 lat temu.

Jak sama mówi po tym czasie zachwycona jest miastem i powiatem z którym łączą jej więzi rodzinne a zwłaszcza dzieciństwo jej mamy, które spędziła ona w niedalekiej Swibie.

Kępno się bardzo rozwinęło.Widać, że rzeczywiście jest tu pewien dynamizm gospodarczy.Natomiast miałam pewną uwagę do burmistrza. Mianowicie uważam, że Kępno zachowuje się w tej naszej Wielkopolsce zbyt skromnie, jest o nim za cicho.Kępno ma swoją specyfikę, ono jest na rubieży województwa ale jest niezwykle wielkopolskie.Ono geograficznie dąży do Wrocławia, do Katowic gdzie jest odległość bliższa niż do Poznania ale mentalnie, ten etos pracy organicznej , to co jest właśnie wielkopolskie to zostało w Kępnie.O Kępnie musi być głośno, Kępnem naprawdę powinniśmy się chwalić, bo jest się czym chwalić -mówiła poseł Łybacka.

Pierwszym punktem wizyty w mieście było spotkanie z samorządowcami, gdzie poruszono wiele istonnych spraw nurtujacych włodarzy gmin.Poseł Łybacka mówiła m.in o sprawach dotyczących seniorów, którzy nie sa jej obojętni. O ustaleniach jakich dokonano podczas spotkania z wójtami i burmistrzem gmin Powiatu Kępińskiego podzieliła się podczas wizyty na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.Posłanka przedstawiła działania jakie podejmuje, szczególnie na rzecz osób starszych. Jak stwierdziła, dzisiejszy seniorzy to nie staruszkowie siedzący w domu, tylko osoby oczekujące ofert. Stąd pomysł warsztatów komputerowych, kursów językowych i innych form aktywności, które organizuje i wspiera.

Bardzo proszę aby seniorzy sami powiedzieli czego oczekują.To może być kurs językowy, to mogą być zajęcia kulturalne,kurs pracy z komputerem, to mogą być zajęcia z fizykoterapeutą.Państwu zostawiam decyzję.Pana burmistrza i wójtów prosiłam o jedno aby dali mi salę.Instruktor, obsługa,zapłacenie należy już do mnie.Przedstawiam Państwu propozycję i proszę to przedyskutować - prosiła Krystyna Łybacka .

Pani poseł przybliżyła też studentom-seniorom wiedzę z zakresu działania Parlamentu Europejskiego, opowiedziała o różnicach między Parlamentem w Polsce a Parlamentem w Europie. Słuchacze UTW zadawali mnóstwo ciekawych pytań na temat przyszłości Polski w Unii Europejskiej, bezpieczeństwa naszego kraju oraz relacji panujących w UE ze względu na zmiany w polityce poszczególnych państw.Tematem przewodnim spotkania była dyskusja o problemach i wyzwaniach współczesnej Europy.Pytano między innymi o sprawy uchodźców, postrzegania Polski na arenie międzynarodowej, a także o obecną kondycję Unii Europejskiej nie zabrakło i tych dotyczących szczególnie problemów ludzi starszego pokolenia. Podsumowaniem wizyty europoseł Krystyny Łybackiej była jej deklaracja współpracy ze środowiskiem kępińskich seniorów.Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~stary: Kurcze jakie tłumy!!!

  17:01, 21 kwietnia 2017
 • ~Do Obiektywnie: Nie mówią tak do rodaków tylko do POpłuczyn.

  16:38, 21 kwietnia 2017
 • ~Obiektywnie: Kajdanki i szubienica - Beata N.* Dyrektor Oto skutki języka pogardy i nienawiści obozu rządzącego z poparciem 18,9% Wyborców. Oto Misiewiczówna, która chciała dorównać swom mocodawcom, krzewicielom języka sanacji: komuniści, złodzieje, kolesie, puczyści itp. Tak mówią partyjni dygnitarze o swych Rodakach. Ubolewam. Wstydzę się za nich razem z ich Wychowawcami.

  14:50, 21 kwietnia 2017
 • ~ciocia: powinna przyjść na egzamin gimnazjalny i zobaczyć jak się w mieście Kępno po klasach pisze i jak sie kantuje !

  13:58, 21 kwietnia 2017
 • ~Obiektywnie: Tak jak wcześniej pisałem to są OSTATNIE PODRYGI ZDECHNIĘTEJ OSTRYGI nawet wodza czerwonogwardzistów kępińskich nie było nie zamierzał się już ośmieszać i kompromitować. Ciekawi mnie czy to resztka tych czerwonogwardzistów czy część z nich poszła już na te zajęcia fizykoterapeutyczne. Tą czerwoną zarazę mamy już za sobą na szczęście zostało jeszcze oczyścić kraj z tych POpłuczyn.

  13:06, 21 kwietnia 2017
 • ~Wójt Kępna: Ja tam widzę osoby w średnim wieku:)

  12:03, 21 kwietnia 2017