27 maja 2024, 18:29

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: Poważny rozłam w koalicji? Poszło o stworzenie dodatkowego etatu

Nie będzie dodatkowego etatu w Zarządzie Powiatu Kępińskiego. To pierwszy poważny rozłam w koalicji?


Pod obrady sesji Rady Powiatu Kępińskiego przygotowano projekt uchwały o zmianie statutu Powiatu Kępińskiego. Było to konieczne do utworzenia etatu dla członka Zarządu Powiatu Kępińskiego. Nie jest tajemnicą, że miał nim zostać Marek Potarzycki. Do tego nie doszło, bo na przedsesyjnych spotkaniach i debatach swój sprzeciw wyrazili radni „Porozumienia Samorządowego” (ugrupowanie Piotr Psikusa) Krzysztof Godek i Marek Kowalski. Przeciwna byłaby oczywiście cała opozycja.


Za utworzeniem nowego stanowiska, będącego niczym innym jak funkcją II wicestarosty byli radni z PiS i  „Nasz Samorząd dla Mieszkańców”, chociaż i tutaj jak udało nam się dowiedzieć były w tej sprawie głosy niezadowolenia.


Jak wyliczył jeden z radnych Włodzimierz Mazurkiewicz etatowy członek zarządu, przez 5 lat kadencji kosztowałby podatników około 1 mln zł i trudno powiedzieć, co należałoby do jego obowiązków, skoro Zarząd Powiatu i tak odpowiada za funkcjonowanie całego powiatu. Projekt uchwały o zmianie statutu wycofano z obrad sesji Rady Powiatu Kępińskiego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl