KĘPNO: Powiat Kępiński wyemituje obligacje
Emisja obligacji to temat, który zdominował obrady czwartkowej sesji Rady Powiatu.
Powiat Kępiński wyemituje obligacje komunalne na okaziciela w łącznej liczbie 9.150 sztuk o wartości nominalnej 1 tys zł. każda na łączną kwotę 9.150.000,00 zł. Emisja ma na celu pokrycie planowanych deficytów budżetowych w latach 2017/18 związanych z wydatkami majątkowymi, a także na spłatę zaciągniętych pożyczek i kredytów. W większości środki zaangażowane będą w inwestycje realizowane przez powiat kępiński. - Obligacje należy potraktować, jako zamienne źródło finansowania w stosunku do kredytu. Oba te instrumenty posiadają swoje wady i zalety i my poprzez analizę i porównanie tych dwóch instrumentów zdecydowaliśmy się na rekomendowanie państwu obligacji, jako ten lepszy produkt, zwłaszcza w kontekście planów wieloletnich i inwestycyjnych - mówił radnym analityk z firmy Propolis Consulting Michał Schab. Powiaty Kępiński rozpocznie wykup obligacji w 2022 roku.
W trakcie sesji dofinansowano również kwotą 16 tys zł zakup nowego radiowozu dla policji w Kępnie oraz wprowadzono do budżetu środki, w wysokości 24 tys zł, które pozyskano na zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych.
Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl