17 października 2021, 04:28

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Pożar kamienicy przy ul. Warszawskiej (AKTUALIZACJA)

Wczoraj kilka chwil przed 21:00 dyżurny KP PSP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze w centrum miasta.

Źródło pożaru znajdowało się w jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej.
- Zabezpieczono miejsce zdarzenia, najpierw dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpiły do otwierania i przeszukania pomieszczeń z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Na miejsce zadysponowano także policję i pogotowie energetyczne. Następnie wprowadzono linię gaśniczą do wnętrza pomieszczenia, a po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono jeszcze dwie roty, tak więc w sumie ośmiu strażaków działało wewnątrz budynku przy gaszeniu pożaru. Sprawiono też 3 drabiny do okien na piętro budynku celem przeszukania pozostałych pomieszczeń z uwagi na to, iż nie były dostępne z dolnej kondygnacji - powiedział w rozmowie z Radiem SUD, kpt. Jarosław Kucharzak, rzecznik prasowy kępińskiej jednostki PSP.
Strażacy w żadnym z pomieszczeń nie stwierdzili osób poszkodowanych, jednak z sąsiednich mieszkań wyprowadzili sześć osób w tym czworo dzieci.
Strażacy zmuszeni byli rozebrać nadpalone fragmenty konstrukcji dachu w celu łatwiejszej lokalizacji ukrytych zarzewi ognia.
Po oddymieniu pomieszczeń strażacy sprawdzili sąsiednie mieszkania czujnikiem wielogazowym na obecność tlenku węglą i pozwolili wyprowadzonym wcześniej osobom wrócić do swoich mieszkań. W akcji udział brały zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, a także OSP Kępno i OSP Baranów. Straty wstępnie oszacowano na 10 tys. złotych. Wyjaśnianiem przyczyn pożaru zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Autor:

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~Mar : To nie Dzina i proszę pierdol nie gadać!

    10:45, 23 marca 2017, | odpowiedz
  • ~mezczyzna : dzina

    23:24, 22 marca 2017, | odpowiedz
  • ~Idkidk : Widziałam pożar na Facebooku. Masakra

    22:13, 22 marca 2017, | odpowiedz