16 kwietnia 2021, 13:39

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Pożyczki na termomodernizacje szkoły w Myjomicach i ośrodka w Mianowicach

Gmina Kępno podpisała umowy na dwie umarzalne pożyczki na kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

Kwota blisko 2 milionów złotych przeznaczona zostanie na realizację dwóch inwestycji: przebudowę i termomodernizację budynku Gminnego Ośrodka Wsparcia Rodziny w Kryzysie i stołówki szkolnej w Mianowicach wraz z modernizacją oświetlenia wewnętrznego i montażem paneli fotowoltaicznych oraz termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Myjomicach wraz z modernizacją oświetlenia wewnętrznego i montażem paneli fotowoltaicznych.

- Pożyczki mają to do siebie, że w przeciwieństwie do kredytów, ich ostatnie raty dla samorządów często są umarzane. Również oprocentowanie jest dużo korzystniejsze od zaciąganych kredytów inwestycyjnych - powiedział Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus.

Gmina Kępno podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie przyznania pomocy finansowej w formie pożyczki umarzalnej na pokrycie kosztów związanych z realizacją zadania w ośrodku w Mianowicach. Całkowity planowany koszt przedsięwzięcia wynosi blisko 1,3 mln zł. Kwota udzielonej pożyczki to ponad 861 tys zł. Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to koniec sierpnia 2021 r.

Na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Myjomicach Gmina Kępno otrzymała pożyczkę w wysokości 995 tys zł. Całkowity planowany koszt przedsięwzięcia to ponad 1 mln zł (brutto). Inwestycja będzie realizowana w drugiej połowie przyszłego roku.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl