15 maja 2021, 19:52

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Pozyskano 3 mln zł, jako wkład własny do spółki

3 mln zł pozyskała Gmina Kępno z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na przystąpienie do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa - KZN Zachodnim. Podczas nadzwyczajnej sesji miejscy radni, jednogłośnie aportem przekazali tę kwotę, jako wkład własny gminy w tę spółkę.
Dzięki temu między innymi w pierwszej kolejności powstanie 27 nowych mieszkań na ul Towarowej w Kępnie. Docelowo w ciągu 2 lat na terenie miasta powstanie ponad 100 nowych mieszkań. Decyzję o przystąpieniu do spółki podjęto w lutym. - W piątek podpisany zostanie akt notarialny w tej sprawie - mówi burmistrz Piotr Psikus.
Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa - KZN Zachodni spółka z o.o. będzie podmiotem, którego zadaniem będzie budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu. - Wspólnikami spółki będą gminy z terenu województwa Wielkopolskiego które wyrażą chęć przystąpienia do spółki oraz Krajowy Zasób Nieruchomości - powiedział Jarosław Pucek, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości. Oprócz 3 mln zł aportem do spółki wniesione zostanie pozwolenie na budowę i prawo użytkowania zaprojektowanego obiektu na ul. Towarowej.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl