1 czerwca 2020, 10:54

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: Prawie 5 lat więzienia dla 25-latka, który usiłował zgwałcić kępniankę

Paweł F. z Kępna został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Kępnie, na 4,8 roku więzienia za usiłowanie gwałtu, na kępniance. Został przyłapany niemal na gorącym uczynku przez policjantów.

Prokurator zarzucił oskarżonemu Pawłowi F. dopuszczenie się innych czynności seksualnych, znęcanie się nad życiową partnerką oraz usiłowanie gwałtu na jednej z mieszkanek Kępna. Wszystkie te czyny oskarżony miał popełnić w warunkach recydywy.

Do usiłowania gwałtu doszło 8 września 2018 roku nieopodal ul. Zamenhofa w Kępnie. Wówczas kobieta zdołała uciec gwałcicielowi, a w pobliżu teren patrolowali akurat policjanci, którzy zatrzymali napastnika. Ten wcześniej od maja do sierpnia 2018 znęcał się na kobiecie. - Oskarżony odbywał już karę pozbawienia wolności przez 6 miesięcy, za podobne przestępstwo umyślne - powiedział Radiu SUD sędzia Aleksander Dziwiński, prezes Sądu Rejonowego w Kępnie. Warto wspomnieć, że w 2014 roku mężczyzna był także skazany przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy za gwałt. Wówczas otrzymał wyrok 4 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach mężczyzna usłyszał kolejny wyrok. - Sąd skazał oskarżonego na karę łączną za te wszystkie czyny 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności - powiedział sędzia Dziwiński. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl