14 lipca 2024, 07:26

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: Przetarg na drugą jezdnię dla obwodnicy Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (oddział Poznań) ogłosiła przetarg na budowę drugiego pasa dla obwodnicy Kępna.


Rozpoczęty przetarg dotyczy zaprojektowania i wybudowania drugiej jezdni na odc. ok. 4 km, jadąc od strony północnej za węzłem Kępno Wschód do węzła Baranów. W ramach inwestycji wykonane zostaną również obiekty pod drugą jezdnię nad drogą powiatową i linią kolejową. - Ta realizowana etapami obwodnica zyska pełen przekrój 2+2, dzięki czemu przejazd nią stanie się jeszcze bardziej komfortowy i bezpieczny -poinformowała Radio SUD poseł PE Andżelika Możdżanowska. - Wykupy grunty były już przy realizacji budowy pierwszego odcinka. Wówczas już informowałam, że budowa 2 pasa to kwestia czasu i oczywiście środków, które udało się zagwarantować – dodała europoseł. 


31 sierpnia rozpoczął się również przetarg na przedłużenie S11 od końca obwodnicy Kępna do początku obwodnicy Olesna w woj. opolskim, odcinek o długości ok 46 km. Trwają również prace projektowe dla budowy odcinka Kępno - Ostrów Wlkp. (30 km) w ciągu trasy S11. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl