6 października 2022, 16:45

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Rekord WOŚP - 120 tys zł!

W niedzielę 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na pediatrię i godna opiekę seniorów. Także w Kępnie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizował 25 Finał. Na ulicach kwestowało ponad 190 wolontariuszy. Kępiński sztab uzbierał łącznie ponad 120 tys zł ( w tym 15 tys zł za złote serduszko z radiowej licytacji). To absolutny rekord! Zebrano także obcą walutę, a dokładna suma znana będzie na początku tygodnia.

Na kwotę kępińskiego sztabu złożyła się także zbiórka prowadzona w innych miejscowościach. W Perzowie zebrano ponad 10 000 zł, w Łęce Opatowskiej - 7 900 zł. (pozostałe miejscowości zebrane środki przekażą w poniedziałek). Jak powiedział Wiesław Walas, szef kępińskiego sztabu zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w niedzielę w godzinach porannych. - Nasz sztab zbierał pieniądze na terenie Kępna, ale także w wielu miejscowościach naszego powiatu. W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 100 tys zł. - powiedział Radiu SUD Wiesław Walas. Jak zaznaczył kępiński szpital od wielu lat korzysta ze sprzętu przekazywanego przez fundację Jurka Owsiaka. - To jest akcja, która pozwala w takich miejscowościach jak Kępno skutecznie pomagać dzieciakom - dodał Walas.

W trakcie trwania imprezy w Hali Widowiskowo - Sportowej można było licytować gadżety orkiestry, a także różne przedmioty przekazane do sztabu. Z licytacji uzyskano 9 800 zł. Czas uprzyjemniał zespół „Co z tego”. Był występ chóru, tresura labradorów, festiwal gier planszowych, pokazysprzętu OSP, Street Workout, Akademii Sportu Chikara, występy wokalne i taneczne. Zwłaszcza te ostatnie w wykonaniu najmłodszych artystów zgromadziły na trybunach tłumy ludzi. Było także wiele innych atrakcji towarzyszących. Przed kępińską halą było można spróbować pysznej wegegrochówki, a główna licytacja złotego serduszka odbyła się na falach Radia SUD.

Złote serduszko zostało wylicytowane za 15 000 złotych przez Apteki "Na zdrowie -Dariusz i Wojciech Pławeccy". Orkiestra zagrała także w innych miejscowościach naszego regionu. Wolontariusze obecni byli także w Kępnie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Rakowie, Lipiu, Mikorzynie, Ostrówcu, Myjomicach, Kierznie, Tokarzewie, Świbie, Hanulinie, Rychtalu, Laskach, Perzowie, Baranowie, Grębaninie oraz w Słupi pod Kępnem (Olszowa i Bralin osobne sztaby). W tym roku udało się pobić rekord. Uzbierana kwota jest odzwierciedleniem wielkiego daru serca mieszkańców i zrozumienia potrzeby WOŚP. W ubiegłym roku kępiński sztab uzbierał ponad 100 tysięcy złotych. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 24 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 720 mln zł. Dziękujemy!

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~Pomoc : Leee jaki tu głupi jesteś. Poprostu ręce opadaja. naprawde dziwię się rzepie, że chce z tobą pisać

  20:57, 17 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~Leee : @Rzepa -oglądaj !!! ..... Niemożliwe stało się możliwe. Do programu Minęła Dwudziesta zostali zaproszeni bloger Matka Kurka, badający nieprawidłowości finansowe fundacji i firm Jerzego Owsiaka, oraz Jerzy Owsiak.
  Piotr Wielgucki juz potwierdził swoją obecność.
  Program poprowadzi Michał Rachoń.

  Ps.
  z tą inteligencją - przestan sie wygłupiac -tj. żałosne.

  16:28, 17 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~Rzepa : Leee-Gdybyś miał choć odrobinę oleju w głowie(rozumu, inteligencji, elokwencji, intelektu) to byś się domyślił, że chodzi o jaja. tutaj masz rozliczenia orkiestry http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia, a te twoje linki to czysta demagogia (poklask), ale ciemny lud (taki jak ty) kupi wszystko.

  07:56, 17 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~Leee : @Rzepa - czy ty potrafisz czytac ze zrozumieniem - widze , ze nie !
  natomiast smarujesz niemiłosiernie pewnie z j.chinskiego ,
  będziesz miał kaja odmówić leczenia
  oswiec mnie - tylko pisz po polsku i bez łaciny.
  czytaj;
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach-3-2014-01

  http://niepoprawni.pl/blog/3787/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach

  06:23, 17 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~Rzepa : Widzisz Lee są ludzie, którzy lubią pomagać i robią to bezinteresownie, ale to jest poza zasięgiem twojego mózgu. Wiec lepiej zamknij ryj.widzisz tych ludzi którzy przyszli pomóc. Mam nadzieje, że kiedyś trafisz do szpitala i będziesz miał kaja odmówić leczenia za pomocą sprzętu WOŚP.

  20:42, 16 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~odp : do LUDWIK - bo we Wroclawieu madrzejsi mieszkancy - proste!

  16:40, 16 stycznia 2017, | odpowiedz
 • ~Leee : @NIKARAS - hi - hi... - CYRK ci DUPE SCHLASTAŁ - wlasnie ty jestes prostakiem
  @Nick - dobrze piszesz !.

  Ps. Nie mam nic przeciwko pomaganiu, ale niech nie mówi Owsiak, że robi to charytatywnie! Niech nie wprowadza ludzi w błąd!

  15:48, 16 stycznia 2017, | odpowiedz

Więcej komentarzy