8 marca 2021, 00:31

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Rekordzista w terenie zabudowanym jechał 156 km/h

W miniony weekend grupa „Speed” Komendy Powiatowej Policji w Kępnie patrolowała ulice powiatu kępińskiego. Niestety kolejni kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

19 lutego przed godziną 13:00 w Mroczeniu, 26-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego, kierując osobowym Mercedesem jechał z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym.

20 lutego po godzinie 17:00 niechlubny rekord prędkości w obszarze zabudowanym ustanowił 21-letni mieszkaniec Piasek, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 156 km/h. - Mężczyzna został ukarany systemem punktowym, a że przekroczył już dopuszczalną liczbę punktów, prawo jazdy zostanie mu zatrzymane na okres dłuższy niż 3 miesiące. Będzie skierowany także na egzamin w WORD i psychotesty - poinformował sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno. 

Tego samego dnia przed godziną 21:00 w Świbie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Przyczyną kontroli również była nadmierna prędkość. W tym przypadku kierujący jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

- Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze. To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych. Jednocześnie informujemy wszystkich kierujących na drogach powiatu kępińskiego, że tego typu działania naszej Grupy „Speed” będą cyklicznie powtarzane, a wobec kierowców popełniających tego typu wykroczenia będą natychmiastowo wyciągnięte konsekwencje - przestrzega sierż. Stramowski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl