11 kwietnia 2021, 17:53

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Remontu ulic nie będzie?

Fiaskiem zakończyły się rozmowy władz Kępna ze Starostwem Powiatowym w sprawie remontu ul. Dworcowej. Wszystko wskazuje na to, że długo przyjdzie wyczekiwać także remontu ul. Broniewskiego i odcinka Al. Marcinkowskiego (od Grobli do Broniewskiego). To kolejna rysa na współpracy gminy Kępno ze Starostwem Powiatowym.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta burmistrz poinformował, że oczekuje działania starostwa w zakresie remontu tych dróg. Jaki jest efekt prowadzonych rozmów? - Nie ma efektów żadnych. Kilka spotkań, pism do pana starosty zaowocowało propozycją, żeby ul. Dworcową, w takim stanie technicznym przejęła gmina - powiedział burmistrz Piotr Psikus. Czy gmina przejmie drogę powiatową? - My możemy ją przejąć, ale po remoncie. Nikt nie kupi zepsutego samochodu, żeby go potem naprawiać. Później możemy tą ulicę przejąć i ją utrzymywać. Przecież to jest główny ciąg komunikacyjny łączący drogę krajową nr 11 z drogę powiatową w Krążkowach, więc trudno mówić, że ta ulica ma charakter lokalny. Zadeklarowałem, że możemy w znacznym stopniu dofinansować tę inwestycję. Podobnie zresztą jak ul. Broniewskiego i odcinek Al. Marcinkowskiego - dodał Psikus.

Jak podkreślił burmistrz na spotkaniu z dziennikarzami wspomniane drogi to newralgiczne ulice miasta. - Przecież tą droga prowadzi do dworca PKP oraz do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Za chwilę posypie się ulica Osińska, bo w poprzedniej kadencji zrobiono tylko nakładkę, a nie ma warstwy ścieralnej, zewnętrznej. Oczekuję zdecydowanych ruchów ze strony starostwa - dodał.

To kolejna rysa na współpracy gminy Kępna ze starostwem w ostatnich tygodniach. Co się stało, że burmistrz i starosta nie mówią już jednym głosem, jak to miało miejsce przed i po wyborach samorządowych? - Wydawało mi się, że ta współpraca będzie inaczej wyglądała. Połowa powiatu, to mieszkańcy gminy Kępno. Siła powiatu to też to, ile się zrobi na terenie Miasta i Gmniny Kępno, w zakresie inwestycji powiatowych. Nie ukrywam, że od pewnego czasu nie ma nawet możliwości spotkania się z panem starostą - stwierdził Psikus.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~MŚCIWÓJ : Macie tam swojego radnego tyle kadencji , nawet w ostatniej kadencji był przew rady Tyle naobiecywał , że wybraliście go na nową kadencje , do dzisiaj nie ma obiecanego boiska A wy płaczki wymagacie od Psikusa , żeby zostawił zakorkowane miasto i wam na peryferiach drogi robił Zapewne znacie adres osoby na którą wrzucaliście głosy , to tam szukajcie rozwiązania swoich problemów drogowych SZEROKOŚCI

  19:17, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~MSC : Polecam drogę jak przedmówca - PPS-u
  droga zapomniana a większość nawigacji samochodowych nią kieruje samochody od strony Ostrzeszowa na Osiedle Mściwoja
  PPS-u
  Sami zobaczcie kiedys na nawigacji jak was pokieruje !!!
  No i też jak wyglada sama droga.
  Potem wycieczka Ulicą Bohaterów Września !!! a wtedy sie przekonacie że Dworcowa to raj !!!

  16:57, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~JJJ : Człowiek coś robi stara się wiadome wszystkiego na raz się zrobić nie da a wiadome ze droga przez miasto aleje marcinkowskiego i broniewskiego jest droga przejazdową gdzie wszyscy mieszkańcy najczęściej korzystają i jest to ważniejsza droga niz wasze msciwoja czy reszta sto tys komentarzy tylko narzekania nic wiecej co by nie było robione tylko nazekania co za gady te miasto zamieszkuja

  16:48, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~kympno : Burmistrzu a ulica Wrocławska jej odnoga do Kopca kępińskiego i ogrudków działkowych !!!
  Kiedy tam będzie asfalt !!!
  Miejsce historyczne a tak zapomniane drogowo jak i zaniedbany tam jest park. Ten park powinien byc w programie co sie stanie jak zabraknie ludzi na ziemi!!!
  Drzewa bez przycinania. A Kępnie tak mało zadbanych jest parków na spacery.

  15:31, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~MSC : Niech Burmistrz lepiej sie zajmie swoimi drogami.
  Bo dworcowa to i tak na chwile obecną jest dobrą drogą!!!
  Osiedle Mściwoja !!! 3 Ulice wjazdowe !!!
  Ruchu Oporu - najbardziej używana - nierówna a chodnik zarasta ziemią z pola
  Bohaterów Września - łacząca z Osinami niby do 8T-on a z rowerzystą cięzko sie minąć

  PPS-u - wjazdowa z Poznańskiej - często mylona przez nawigacje- proponowana aby to nia wjechac od Ostrzeszowa na Mściwój !!!

  08:01, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~ : Panie burmistrzu. Niech Pan sie zajmie swoimi drogami !!!
  3 ulice dojazdowe do Osiedla Mściwoja !!!
  Niech Pan zobaczy jak one wygladają !!!
  Bo dworcowa to przy nich pikuś !!!

  07:47, 9 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~mieszkaniec : Co tam drogi i chodniki... Mieszkańcy dopiero obudzą się od nowego roku jak im blok operacyjny zamkną, bo kończy się akredytacja a na wyposażenie nowych sal operacyjnych nie ma kasy. Brak lekarzy, by obsadzić dyżury. Szpital podzieli los tego w Sycowie itp. Jakoś dziwnie o tym ucichło. Starosta zrzuca winę na dyrektora szpitala a dyrektor liczy na organ prowadzący. Jednym słowem - kolejny przykład, że starosta sobie nie radzi.

  18:42, 8 sierpnia 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy