11 kwietnia 2021, 17:31

Teraz

14°

Fakty

A A A

KĘPNO: Sala gimnastyczna ZSP nr 1 będzie punktem szczepień mieszkańców powiatu kępińskiego

Jednostki samorządu terytorialnego zgłosiły 105 propozycji punktów szczepień masowych do wojewody wielkopolskiego. Większość z nich przeszła już pomyślnie weryfikację przez służby wojewody. Wśród nich znalazły się szpitale powiatowe, domu kultury, hale sportowe oraz stadiony miejskie. Masowe szczepienia w Kępnie mają ruszyć 24 kwietnia.

Do 11 kwietnia br. powstanie lista punktów szczepień masowych spełniających wymogi podstawowe. - Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Starosta kępiński poinformował, że „stara” sala gimnastyczna ZSP nr 1 w Kępnie, została zgłoszona jako miejsce masowych szczepień mieszkańców powiatu. - Jest to lokalizacja w centrum miasta, blisko szpitala - podkreśla Robert Kieruzal. Wykaz propozycji punktów szczepień masowych został przekazany do Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Poznaniu. Opinie w tej sprawie wyrazi także sanepid i policja. Docelowo w każdym powiecie powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień. W powiecie kępińskim, drugim takim punktem pozostanie szpital, w którym do 2 kwietnia przeprowadzono 2 641 szczepień.

W najbliższych dniach trzeba skompletować także kadrę medyczną tworzącą zespoły szczepień. - Na chwilę obecną aby zapewnić odpowiednią ilość szczepień, będziemy potrzebowali około 12 osób do przeprowadzenia samych szczepień. Oprócz tego trzeba będzie zabezpieczyć całą logistykę związaną z obsługą tego miejsca, rejestracją pacjentów - dodaje starosta Kieruzal.

Masowe szczepienia mają ruszyć w Kępnie 24 kwietnia. Dziennie planowane jest szczepienie około 400 osób (200 w sali ZSP nr 1 + 200 osób w szpitalu).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl