17 maja 2022, 12:10

Teraz

16°

Fakty

A A A

KĘPNO: Seryjni złodzieje zatrzymani i ...wypuszczeni

Gruzin i Ukrainiec seryjnie kradli w kępińskich marketach. Wpadli na gorącym uczynku.

W piątek (6.05) kilka minut po godzinie 7:00 dyżurny kępińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu na gorącym uczynku złodzieja w markecie w Mianowicach. - Wysłani na miejsce policjanci zastali w sklepie ujętego przez ochronę sklepu złodzieja, który kilka chwil wcześniej próbował wynieść z marketu różnego rodzaju produkty spożywcze oraz alkohol. To 47-letni obywatel Gruzji - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Dzięki zapisowi monitoringu sklepowego, było widać, że Gruzin w sklepie był ze wspólnikiem, któremu udało się zbiec. - W wyniku szybkich działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego już kilkanaście minut później jeden z policjantów rozpoznał tego mężczyznę, który spacerował ulicami Mianowic. Natychmiast mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - dodał sierż. Stramowski.

Okazał się nim być 39-letni obywatel Ukrainy. W toku dalszych czynności ustalono, iż mężczyźni dokonywali podobnych kradzieży na terenie Kępna już od początku kwietnia.

Skradziony towar ze sklepowych pólek oszacowano na łączną kwotę ponad 7,5 tysiąca złotych. Mężczyźni usłyszeli od prokuratora 11 zarzutów kradzieży i zostali wypuszczeni na wolność. Z wolnej stopy mają teraz odpowiadać za popełnione przestępstwa.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl