12 sierpnia 2020, 19:52

Teraz

25°

Fakty

A A A

KĘPNO: Słupki na ul. Warszawskiej bezpieczeństwo czy utrudnienie?

Na wyremontowanym chodniku ul. Warszawskiej pojawiły się słupki. Burmistrz zapowiada, że będzie ich przybywać w mieście. Mieszkańcy zwracają uwagę że będzie problem z szybkim przejazdem karetki, w momencie gdy droga będzie zablokowana, a sklepikarze towar do swoich punktów przenosić będą przez jezdnię.

Słupki montuje się po to, by zabezpieczyć przed wjazdem samochodu na chodnik a czasem i parkowaniem na nim. W rozmowie z Radiem SUD burmistrz Kępna podkreśla, że słupki zostaną, a nawet będzie ich przybywać na innych chodnikach. - Słupki zostaną, bo dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych. Modernizacja ulicy Warszawskiej była drogą inwestycją, więc to także szacunek dla pieniędzy publicznych, bo materiały, których użyto to remontu nie były tanie. Słupki mają uniemożliwiać wjazd samochodów na chodniki i łamanie płytek - powiedział Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus.

W innych częściach miasta także zostaną zamontowane słupki. - Szczególnie tam, gdzie budujemy nowe i modernizujemy ciągi komunikacyjne dla pieszych. Słupki nie są na pewno utrudnieniem dla pieszych, tylko ma im zapewnić bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nie po wszystkich chodnikach może jeździć rowerzysta, a akurat na ul. Warszawskiej nie wolno - zaznacza burmistrz.

Uwagę mieszkańców przykuwają kolejne prace drogowe na tej ulicy. - Nie znam jeszcze tego tematu, nie sygnalizował mi jeszcze naczelnik rozwoju takiej sytuacji. Sądzę, że ma to ma związek ze światłowodem montowanym w tym miejscu - dodał burmistrz Psikus.

foto: Radio SUD i słuchacz Sebastian.

Autor: