14 lipca 2024, 13:38

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: Strefa Mocy po raz drugi

Po raz drugi do Kępna zawitała Strefa Mocy. Od wtorku w Amfiteatrze na ul. Sportowej gości muzyka, modlitwa uwielbienia oraz głoszenie Ewangelii. Organizatorem wydarzenia jest Parafia św. Marcina. Dziś ostatni,trzeci dzień spotkania.


Strefa Mocy to współczesna ewangelizacja z wykorzystaniem środków audiowizualnych.


Strefa Mocy jest skierowana do wszystkich - do tych, którzy chcą  się umocnić w swojej wierze, jak i również do tych, którzy poszukują, którzy są otwarci na Słowo Boże. Oprócz koncertów, jest również modlitwa, każdy kto będzie chciał, będzie mógł o nią poprosić. Tematem przewodnim, tegorocznym jest starotestamentalny Hiob - mówił ks. Krystian Szenowski, proboszcz parafii św. Marcina.


Strefę Mocy we wtorek rozpoczęły występem dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek, po nich Schola "Taki duży, taki mały"- zespół dziecięco-młodzieżowy, który swoim śpiewem ubogaca msze święte w parafii Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem, a także Happy Music- zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi. Na kępińskiej scenie pojawiła się Marta Ławska-Zawadzka z zespołem a konferencje prowadził Witek Wilk. Dzień zakończyło muzyczno-modlitewne uwielbienie zaNim z udziałem Diakoni Modlitwy Tańcem Natchnieni. Środową Strefę rozpoczęła grupa Uwielbienia Jestem. W tym dniu w Kępnie pojawił się biskup Damian Bryl, który pobłogosławił i podziękował uczestnikom spotkań.


To jest piękne i ważne doświadczenie i dziękuję, że jesteśmy razem. Dziękuję, że możemy te chwile dzielić. Bycie razem jest wielką wartością, tym bardziej, że gromadzi nas tutaj Pan nasz, Jezus Chrystus, któremu chcemy oddać chwałę, o którym też chcemy mówić i dawać świadectwo. Spotykamy się tutaj, na tej scenie aby o Jezusie mówić trochę inaczej niż na co dzień , w kościele -mówił biskup Bryl.


Ksiądz biskup wraz z Sylwia i Witkiem Wilkiem poprowadził Antidotum, cykliczny program z rozważaniami Słowa Bożego z dnia. Otwarcia kępińskiej Strefy Mocy dokonał burmistrz Miasta i gminy Piotr Psikus. W drugim dniu wydarzenia scena należała do Scholy Adonai, grupy muzycznej na co dzień działającej przy Duszpasterstwie Akademickim w katedrze w Białymstoku oraz Dariusza Kowalskiego, polskiego aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego a przede wszystkim miłośnika Słowa Bożego. Wieczorem konferencje poprowadził Witek Wilk a na zakończenie odbyło się muzyczno-modlitewne uwielbienie. Była także codzienna możliwość modlitwy wstawienniczej, i rozmów z członkami wspólnot, księżmi i terapeutami. Oprócz duchowych przeżyć na uczestników czekały stoiska gastronomiczne (bezalkoholowe), stoiska handlowe oraz dla dzieci bezpłatne animacje i dmuchańce. Dziś trzeci, ostatni dzień Strefy Mocy. Zapraszamy od godz.17.30 do kępińskiego Amfiteatru gdzie czeka na Was występ grupy muzycznej Dzieci Wielbią, Teatr Lilia, Zespół Wrocław Wielbi, który działa przy centrum Nowej Ewangelizacji Don Bosco we Wrocławiu oraz zespół Redhead hero, który powstał jako zespół ludzi wierzących, tworzących muzykę, która niesie wiarę, nadziej ę i miłość i skłania do głębokiej refleksji. Konferencję i koncert poprowadzi Krzysztof Sowiński a jego żona Maja wieczór uwielbienia.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl