12 sierpnia 2020, 20:20

Teraz

25°

Fakty

A A A

KĘPNO: Strefa wypoczynku na skwerze przy al. Marcinkowskiego

Pół roku będzie miała firma „Elektromex” na przebudowę skweru przy Al. Marcinkowskiego i ul. Sportowej. Właśnie tam powstanie miejsce wypoczynku i zabawy dla mieszkańców Kępna.

- Nowy skwer będzie zachęcał do aktywności i dobrej zabawy - mówi Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus. - To będzie wizytówka naszego miasta, przeznaczona dla różnych grup wiekowych, ale przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców. Obiekt szykuje nam się wspaniały. To ma być duma naszego miasta - zapowiada burmistrz, podkreślając także, że to miejsce będzie się różnić od podobnego skweru na ul. Spółdzielczej. - Chcemy, aby każdy mieszkaniec miał możliwość wyboru. W parku nastawiliśmy się głównie na rekreacje, to skwer na al. Marcinkowskiego będzie miał inne przeznaczenie. Będą również gry i zabawy, ale przede wszystkim relaks dla dzieci z rodzicami i dziadkami - dodaje Psikus.

Umowa z wykonawcą została podpisana 6.12 w Ratuszu, a otwarcie inwestycji nastąpi 1 czerwca, w Dzień Dziecka. Gmina na ten cel z własnego budżetu przeznaczyła prawie 1.200.000,00 zł.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl